Knebel na obrońców życia

dodane 03.10.2017 06:40

PAP |

Karanie więzieniem ludzi, którzy odważą się w Polsce mówić prawdę o zabijaniu nienarodzonych dzieci, przewiduje projekt ustawy przygotowanej na fali "czarnych protestów" - informuje wtorkowy "Nasz Dziennik".

Knebel na obrońców życia   Jakub Szymczuk /Foto Gość Aborcja

Chodzi o jeden z zapisów w projekcie ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, który przygotował komitet "Ratujmy kobiety 2017" - podaje gazeta.

Cała inicjatywa zmierza do zaostrzenia prawa aborcyjnego pod hasłami m.in. rozszerzenia edukacji seksualnej czy dostępu do antykoncepcji. Inicjatorzy ustaw nie kryją, że zależy im głównie na zmianie obecnie obowiązujących przepisów, tak aby aborcja do 12. tygodnia ciąży odbywała się w praktyce "na życzenie", bez żadnych ograniczeń - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Jak informuje gazeta, o ile te postulaty środowiska proaborcyjnego są powszechnie znane, o tyle niewiele osób zdaje sobie sprawę, że feministki proponują nie tylko rozszerzenie procederu zabijania nienarodzonych dzieci, ale szykują też cenzorski zapis na obrońców życia, grożąc im więzieniem.

W jednym z artykułów tego projektu zapisano, że dwa lata pobytu za kratami groziłoby osobom, które rozpowszechniają, także w internecie, "twierdzenia nieznajdujące oparcia w aktualnym stanie wiedzy ani badaniach naukowych, o przebiegu lub konsekwencjach medycznych stosowania antykoncepcji lub zabiegów przerywania ciąży, mające na celu odwiedzenie od jej stosowania lub od wykonania lub poddania się zabiegowi, bądź też napiętnowaniu osób, które go wykonały lub mu się poddały". Więzienie groziłoby też osobie, która "dopuszcza się aktu przemocy fizycznej bądź wandalizmu lub kto pomawia, zniesławia i znieważa, także w internecie, osoby, organizacje lub instytucje działające na rzecz realizowania przepisów zawartych w ustawie".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "NASZ DZIENNIK", ABORCJA, PAP, POLITYKA, PRAWO, PRZEGLĄD PRASY, SPOŁECZEŃSTWO

Przeczytaj komentarze | 23 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 gość 05.10.2017 12:51
Niezalogowany użytkownik aktualny stan wiedzy medycznej śmiech, jeszcze w latach 70-tych jak lekarze dostali do użycia USG to już myśleli, że pana Boga za nogi złapali, zalecali aborcje w wielu przypadkach, kiedy coś tam nie grało, ile kobiet uwierzyło i się wyskrobało ze zdrowych dzieci, do niedawna też pewne nieprawidłowości prenatalne uznawano za pewnik do urodzenia dziecka z ciężką wadą, a potem się nagle okazało, że guzik wiedzą można doczytać wyniki badań prof. Magdaleny Zernickiej-Goetz, która wcale nie zaczynała kariery z pozycji obrońcy życia http://wywiady-populada.pl/news-magdalena-zernicka-goetz-lady-charakterek,nId,1948365
Plusów: 4 Gość 03.10.2017 23:53
Niezalogowany użytkownik Ciekawe, że nie mówią o karze za podawanie nieprawdziwych informacji w celu zachęcania do aborcji, ale za informacje, mające na celu odradzane aborcji, czyli chodzi bardziej o uderzenie w przeciwników aborcji. Dlaczego nikt nie wychodzi protestować przeciw takim przepisom jawnie ograniczającym wolność słowa?
Plusów: 0 Ula 03.10.2017 15:03
Niezalogowany użytkownik Ano właśnie, wspaniały pomysł!
Plusów: 0 jan 03.10.2017 14:06
Niezalogowany użytkownik Gdzie można się zapoznać z projektem ustawy ?

wszystkie komentarze >

Reklama