Urodził się w 22. tygodniu ciąży. Teraz ma 5 lat

dodane 04.10.2017 08:20

MG /YT

Micah to głos wszystkich dzieci, które w 22. tygodniu ciąży są zabijane w USA.

Urodził się w 22. tygodniu ciąży. Teraz ma 5 lat   YT Micah z mamą

Wczoraj Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przyjęła projekt ustawy pro life zakazujący aborcji po 20. tygodniu ciąży. Jeśli Senat ją poprze, prezydent Donald Trump podpisze ją i ustawa wejdzie w życie. 

By pokazać swoje wsparcie dla ustawy, Danielle i Clayton Pickeringowie udali się do Waszyngtonu, by podzielić się historią ich synka.

Kobieta była w 20. tygodniu, gdy odeszły jej wody. Lekarz to przeoczył. Stwierdził, że wszystko jest OK. Okazało się jednak, że jej życie jest zagrożone. Lekarze twierdzili, że im dłużej dziecko jest w brzuchu mamy, tym lepiej dla niego, ale gorzej dla niej.

- Dla mnie to nie był wybór, odmówiłam leczenia, dopóki on się nie urodzi - mówi mama Micaha. Lekarze podkreślali, że dziecko będzie mieć problemy, o ile w ogóle im się uda go uratować. - Pytali mnie, czy chcę spróbować go ocalić - kontynuuje Danielle - odpowiedziałam, że tak!

Micah urodził się w 22. tygodniu. Gdy Danielle usłyszała płacz dziecka, wiedziała, że są szanse, by żył.

Na ten moment w 29 stanach USA w 22. tygodniu można legalnie zabić dziecko. 

Teraz Micah ma 5 lat. Rodzice w rozmowie z The Daily Signal podkreślają, że chłopiec jest głosem tych wszystkich dzieci, które głosu nie mają i które są zabijane. - Jeśli uważasz, że bycie pro choice jest OK, dobre i moralne, to wyzywam cię, byś zobaczył takie dziecko - mówi Clayton. - Ono jest w pełni ukształtowane - dodaje Danielle - Pomyśl, że ta osoba w środku to może być przyszły prezydent albo człowiek, który będzie parzyć dla ciebie kawę. 

The Daily Signal Micah’s Miracle | The Daily Signal

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 22 TYDZIEŃ, ABORCJA, CIĄŻA, DZIECKO, PRO-CHOICE, PRO-LIFE, ŻYCIE

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Gość 07.10.2017 03:31
Niezalogowany użytkownik Gościu z 10:07 chcesz powiedzieć że wątpliwe życie dziecka (nie wiadomo nigdy czy przeżyje takie coś) jest ważniejsze niż ewidentnie zagrożone życie jego matki? I każda matka ma obowiązek wybierania swojej śmierci w takich sytuacjach? I może daruj sobie ten pogardliwy cudzysłów w pisaniu czyjegoś nicku jak to zrobiłeś przy Matce Polce...
Plusów: 4 Matka trzecia 07.10.2017 03:26
Niezalogowany użytkownik I faktem jest też, że matka tego dziecka mogła umrzeć w związku z odmową leczenia. Od kiedy życie dziecka (które nie wiadomo czy przeżyje) ma być ważniejsze niż życie matki? I kto może o tym decydować? Politycy? Prawo? Kpiny.
Plusów: 4 Matka Polka 06.10.2017 08:30
Niezalogowany użytkownik Z mojej wypowiedzi wynika, że nie można na podstawie jednego przypadku sugerować kobiecie, iż dziecko urodzone w 20 tygodniu, będzie takie samo jak urodzone np. w 41 tygodniu. Tyle i tylko tyle. O mordowaniu nieurodzonych i urodzonych nic nie napisałam.
Plusów: 0 Matka druga 05.10.2017 18:41
Niezalogowany użytkownik Dzieciak żyje i to jest fakt.

wszystkie komentarze >