Łódzkie: Strzelali z wiatrówki - trafili w szybę jadącego autobusu

dodane 08.10.2017 12:00

PAP |

Dwóch nastolatków ze Zgierza strzelało z wiatrówki z okna mieszkania; w pewnym momencie trafili w szybę przejeżdżającego autobusu; na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała PAP rzeczniczka policji w Łódzkiem Joanna Kącka.

Jak wyjaśniła, o strzałach z wiatrówki poinformowany został dyżurny zgierskiej komendy policji. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierowca autobusu usłyszał w pewnym momencie huk, a kiedy zatrzymał pojazd, zauważył uszkodzenie podwójnej, bocznej szyby.

Zwrócił również uwagę na chłopców podejrzanie zachowujących się w oknie jednego z mieszkań pobliskiego domu. Poprosił ich, aby zeszli na dół. W rozmowie z kierowcą przyznali, że strzelali z wiatrówki.

Jak się okazało, chłopcy tego dnia odebrali z paczkomatu przesyłkę dla ojca jednego z nich. Wiedzieli, że znajduje się w niej kupiona wiatrówka i mimo, że rodzic zakazał otwierania paczki, ciekawość okazała się silniejsza. Poszli do mieszkania i z okna oddali po kilka strzałów. Twierdzili, że celowali w różne przedmioty jak np. butelki leąące na ziemi, ale nie strzelali do autobusu.

Wiatrówka została zabezpieczona przez policję. Materiały najprawdopodobniej zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policja apeluje i zwraca uwagę, że choć część wiatrówek nie wymaga posiadania zezwolenia czy też rejestracji, to nie są to zabawki dla dzieci, czy też nieodpowiedzialnych dorosłych. Za konsekwencje ich użycia grożą sankcje karne. 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 gość 08.10.2017 15:56
Niezalogowany użytkownik To efekt braku przeszkolenia strzeleckiego. Dorwali się do broni, bez żadnego pojęcia jak działa amunicja / śrut. Gdyby wiedzieli i znali konsekwencje takiego strzału, oraz wiedzieli co grozi za takie zachowanie, zastanowiliby się dwa razy. Szkołą ma przygotowywać do dorosłości, jednak tego nie robi. Uczeń słyszy, że strzelanie jest złe i ma mu to wystarczyć.

wszystkie komentarze >