Papież: Nasz Pan jest Bogiem miłości i cierpliwości, nie zemsty

dodane 08.10.2017 13:10

KAI |

Wielką nowością chrześcijaństwa jest to, że Pan, choć wielokrotnie rozczarował się do nas z powodu naszych błędów i grzechów, okazuje się bardzo cierpliwy, nie wycofuje swego Słowa i nie jest Bogiem zemsty. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przed niedzielną modlitwą Anioł Pański 8 października w Watykanie. Po ich wygłoszeniu, odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu zgromadzonym na Placu św. Piotra błogosławieństwa apostolskiego pozdrowił wszystkich tam obecnych, wymieniając m.in. Polaków z kraju i zagranicy oraz obchodzony dzisiaj w naszym kraju Dzień Papieski.

Papież: Nasz Pan jest Bogiem miłości i cierpliwości, nie zemsty   Roman Koszowski /Foto Gość Franciszek

Nawiązując do czytanego dzisiaj w czasie Mszy św. fragmentu Ewangelii św. Mateusza, mówiącego o panu winnicy i nieuczciwych rolnikach, którzy chcieli zagarnąć jego własność, papież zauważył, że przypowieść ukazuje w sposób alegoryczny wyrzuty, jakie czynili prorocy w dziejach Izraela. Historia ta dotyczy także nas, mówi bowiem o przymierzu, jakie Bóg zechciał zawrzeć z ludzkością i do udziału w którym powołał również nas. Jednakże te dzieje przymierza, jak każda historia miłości, naznaczone są chwilami zarówno pozytywnymi, jak i zdrady i odrzucenia - stwierdził Ojciec Święty.

Aby zrozumieć, jak Bóg odpowiada na odrzucenia, sprzeczne z Jego miłością i z Jego propozycją przymierza, fragment Ewangelii przemawia do nas ustami pana winnicy, iż złych robotników wytraci. Wskazuje on, że rozczarowany złym postępowaniem ludzi, Bóg nie odpowiada w podobny sposób, ale ujawnia swą wielką miłość, cierpliwość i nie sięga po broń zemsty - powiedział mówca. Dodał, że Pan nadal nas kocha, chce nas wziąć w ramiona i ofiarować swe Królestwo.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANIOŁ PAŃSKI, DZIEŃ PAPIESKI, PAPIEŻ FRANCISZEK, POLACY

Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 wołający na puszczy 09.10.2017 12:47
Niezalogowany użytkownik W mojej głowie mieszka Gwiazda Poranna , więc na rady od " przewrotnych rolników " jest pancerna.
Plusów: 0 Gość 09.10.2017 12:31
Niezalogowany użytkownik OK. ważne żeby tobie do głowy
Plusów: 0 wołający na puszczy 09.10.2017 10:32
Niezalogowany użytkownik W pięty ci pójdzie ta twoja rada . Dosłownie i w metaforze.
Plusów: 1 Gość 09.10.2017 09:45
Niezalogowany użytkownik Głupota mylona z wiarą to wielki błąd. Zastanów sie nad sobą a jak masz z tym trudność to idź do spowiednika.

wszystkie komentarze >