107,6 FM

To śmiertelna pułapka, która grozi potępieniem

Jak Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Łk 11,30

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».


Kim był Jonasz dla mieszkańców Niniwy? Głosem ocalenia. To dzięki jego wołaniu oblekli się w wory, posypali głowy popiołem i nawrócili się do Pana. Pokutowali i Bóg ulitował się nad nimi. Tak właśnie brzmi najgłębsza prawda Ewangelii: Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale jego nawrócenia i wiecznego szczęścia; chce, abyśmy żyli w Nim. Posyła nam więc swego Syna, w którym otrzymujemy zbawienie i otwarty dostęp do Ojca. Przesłanie Ewangelii to słowa ocalenia. Zrozumieją je ci, którzy wydadzą owoc nawrócenia – przyjmą znak Syna Człowieczego i otworzą przed Nim swe serca. Nie dziwmy się zatem surowemu napomnieniu, które Jezus kieruje do tłumów. Często bowiem zamiast prawdy ludzka przewrotność żąda jej namiastek – innych, łatwych znaków, które nie wymagają przemiany, dając złudne poczucie nasycenia. To śmiertelna pułapka, która grozi potępieniem. Jeśli uparcie będziemy w niej trwali, osądzą nas sprawiedliwi, którzy przed nią ostrzegali. Dlatego Bóg tak bardzo pragnie nas ocalić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela Maria
    16.10.2017 11:08
    Biada tym, którzy pod pretekstem miłości i życia wprowadzają do Kościoła złotego cielca przewrotności. Sami przyjmują znamię Bestii i - żądając „nawrócenia” - zmuszają doń innych. Tymczasem w wierze trzeba nie tylko umieć powiedzieć: „Fiat”, ale też: ”Non possumus”. To drugie bywa trudniejsze. I niebezpieczne, ponieważ grozi śmiercią. Jest to jednak śmierć, która prowadzi do życia. I zwycięstwa Boga.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter