107,6 FM

Smutne, że tylu młodych rezygnuje z łaski tego sakramentu

Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów. Łk 12,8

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.

Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone.

Kiedy was ciągać będą po synagogach, urzędach i władzach, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć».


Stanęłam ostatnio przed nowym wyzwaniem, zdałam sobie sprawę, że w tym roku dwie bardzo bliskie mi osoby staną przed możliwością przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ten fakt zajął moje myśli w bardzo dużym stopniu, bo sama wielokrotnie doświadczyłam i doświadczam łaski Ducha Świętego i nie wyobrażam sobie mojego życia bez Jego udziału. Bo przecież owocami Ducha Świętego są miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość i czystość, a tego właśnie życzę tym, których kocham i za których czuję się odpowiedzialna. Smutne, że tylu młodych rezygnuje z łaski tego sakramentu. Dlaczego? Między innymi dlatego, że relacja z Bogiem musi być intymna i szczera, tak jak z przyjacielem. Może zatem na takich zasadach powinno przebiegać przygotowanie do tak ważnego sakramentu, na spotkaniu, rozmowie, byciu razem? Wiele zależy od kandydatów, ale równie dużo od nas, za nich odpowiedzialnych. Musimy im pomóc. Przecież każdy z nas, by doświadczyć Bożego miłosierdzia, musi otworzyć się na Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • E
  21.10.2017 12:36
  Może lepiej że osoby niewierzące nie przyjmują tego Sakramentu.
  doceń 1
 • Nela
  21.10.2017 15:18
  Właśnie dowiedziałam się że zostanę babcią :) proszę, módlcie się o to maleństwo
  doceń 4
 • gość
  21.10.2017 18:04
  Duch św. to nie Cooperfield duchowni mogli wcześniej odnieść się do zmian gospodarczych w Polsce, które powodują, że gros ludzi żyje jak bydełko zaganiane z zagrody do zagrody nędznie nie tylko w wymiarze materialnym ale moralnym, bo podobną pożywkę dopuszczono w ostatnich latach ogłupiała edukacja, bzdety w mediach, zagłębie taniej siły roboczej lub pokątne cwaniactwa, niewiele mądrych wzorców dla młodych możliwych do realizacji, chyba nie przypadkiem to umknęło z pola widzenia, bo duchowni mieli obiecane zwroty z Komisji Majątkowej wzamian za nie czepianie się status quo
  doceń 3
 • Anna Panna
  21.10.2017 19:34
  NIE dla kursów Alfa.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter