Dwaj więźniowie uciekli z obiadu z papieżem

dodane 12.10.2017 13:14

KAI |

Wyszli na obiad z papieżem i ślad po nich zaginął. Dwaj więźniowie, biorący udział w niedzielę 1 października w obiedzie z Franciszkiem w czasie jego wizyty w Bolonii, zbiegli z bazyliki św. Petroniusza, gdzie odbywało się to spotkanie i przepadli bez wieści.

Na obiad zaproszono około tysiąca osób, głównie bezdomnych i podopiecznych miejscowej Caritas oraz innych organizacji dobroczynnych. Było też dwudziestu więźniów z zakładu karnego w Castelfranco Emilia koło Modeny, wśród nich dwaj mężczyźni odbywający łagodny wyrok, którzy znani jednak byli ze skłonności do ucieczki. Nie zasiedli oni do stołu wraz z papieżem Franciszkiem, lecz od razu oddalili się z miejsca spotkania.

Sprawa wyszła na jaw po wizycie policji w kurii biskupiej, która była organizatorem obiadu w bolońskiej bazylice.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Wujek-Dobra-Rada 13.10.2017 21:17
Niezalogowany użytkownik A może czas wyjść za mąż?
Plusów: 3 pf 13.10.2017 09:04
Niezalogowany użytkownik @e tam, i tak od 4 lat ten PR robi pod publiczkę? Ile trzeba mieć złej woli, żeby papieżowi przypisywać działanie pod publiczkę, gdy od początku jest spójny w tym, co robi i co głosi (ba, co robił i co głosił jeszcze w Argentynie).
Hm, jednak to prawda, że istnieją ci bardziej papiescy od papieża...
Plusów: 11 Stan Poznań 12.10.2017 22:29
Niezalogowany użytkownik Dziwi mnie, że z bazyliki robi się restaurację, zaprasza imigrantów (muzułmanów), więźniów itp. Czy nie ma innej salki na tego rodzaju spotkania biesiadne? "Dom mój jest domem modlitwy"...papież czasem nieźle zaskakuje...
Plusów: 9 gość3 12.10.2017 21:54
Niezalogowany użytkownik Co to za zwyczaje zapanowały - obiady z papieżem w ...katedrze! . Czy godzi się zamieniać świątynie, czyli miejsca konsekrowane na jadłodajnie?

wszystkie komentarze >