Rekordowe tempo zbierania podpisów pod projektem zakazującym aborcji

dodane 13.10.2017 15:55

Wojciech Teister

Dla Gosc.pl zbiórkę podpisów komentuje Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

Rekordowe tempo zbierania podpisów pod projektem zakazującym aborcji   Jakub Szymczuk / Foto Gość Kaja Godek i Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, którego celem jest zwiększenie zakresu ochrony życia ludzkiego poprzez wykreślenie z prawa polskiego przesłanki eugenicznej do aborcji. Dziś na mocy tej przesłanki rocznie w Polsce zabija się w świetle prawa ok. 1000 dzieci poczętych podejrzewanych o to, że są poważnie chore. Tempo, w jakim przybywa podpisów, jest zawrotne. Już teraz, po 5 tygodniach, projekt swoim podpisem poparło ponad 200 tys. osób. Przebieg zbiórki komentuje dla Gosc.pl Kaja Godek - pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej:

"W tej chwili, po 5 tygodniach zbierania podpisów, mamy ich zliczone prawie 205 tys. i ciągle spływają kolejne. W poprzednich obywatelskich zbiórkach, w których uczestniczyłam zwykle po 2 miesiącach przekraczaliśmy próg 100 tys. podpisów. W praktyce to oznacza, że dla projektu Zatrzymaj Aborcję jest bardzo silne poparcie społeczne i jest to niezwykle mocny głos Polaków wrażliwych na krzywdę, jaka dzieje się poczętym dzieciom podejrzewanym o choroby. Wczoraj mieliśmy jasną deklarację prezydenta, że jeśli ten projekt trafi na jego biurko, to on taką ustawę podpisze. Myślę, że wśród posłów również ustawa zyska poparcie, bo jest tu ogólnonarodowa zgoda. To dobre informacje i z takim optymistycznym nastawieniem zbieramy kolejne podpisy " - mówi Godek.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 14.10.2017 11:44
Niezalogowany użytkownik Podpisy są zbierane w różnych punktach miast i pod kościołami, ale właśnie nie wiem, czy w każdym mieście jest stałe miejsce, gdzie ktoś mógłby przyjść złożyć swój podpis?
Plusów: 1 Gość 14.10.2017 09:46
Niezalogowany użytkownik Podpis można złożyć tylko i wyłącznie na formularzu papierowym, który należy samemu wydrukować i podpisany wysłać na adres komitetu. Nie ma możliwości składania podpisów przez Internet. Wszelkie informacje na ten temat są m. in. na stronie zatrzymajaborcje.pl
Plusów: 3 Gość 14.10.2017 09:41
Niezalogowany użytkownik "Ja już słożyłem swój podpis. A ty?"
Plusów: 5 Stan 14.10.2017 00:38
Niezalogowany użytkownik Gdzie można się podpisać pod petycją? Ktoś ma linka?

wszystkie komentarze >