107,6 FM

15.10.2017 Dzień Dziecka Utraconego... Pocieszać czy milczeć?

Wrocław, pomnik na Cmentarzu Osobowickim   Wrocław, pomnik na Cmentarzu Osobowickim
Karol Białkowski /Foto Gość
15 października to Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, które nawet jeszcze nie popatrzyło na ten świat, to bardzo trudny temat zarówno dla rodziców, jak mi ich krewnych i przyjaciół. Pocieszać? Milczeć?

Ks. prof. Antoni Bartoszek zwraca uwagę na potrzebę towarzyszenia rodzicom, którzy stracili dziecko. "Chodzi o zwykłe bycie przy tych osobach, wysłuchanie ich. Wysłuchiwanie także buntów wobec Boga; to wcale nie jest dowód na niewiarę." Nasz gość zauważa też ważną rolę asystenta rodziny - stosunkowo młodego zawodu w Polsce - któremu w ubiegłym roku ustawowo przypisano zadanie towarzyszenia rodzinom w obliczu niepomyślnych badań prenatalnych.

cz.1

Ważna jest też rola mężczyzny - podkreśla ks. prof. Antoni Bartoszek. "Czasem kobiecie wydaje się, że mężczyzna jej nie rozumie. Znam takie sytuacje, że mężczyzna, z wielką cierpliwością, mając świadomość, że jego żona inaczej to wszystko przeżywa niż on, był dla swojej żony wsparciem, pomocą."

cz.2

 

I jeszcze zapowiedź i zaproszenie na konferencję uwielbieniową "Serce Dawida" na 21-22 października do Warszawy:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy