Młoda kobieta skazana za bezprawne uzyskanie świadczenia 500 plus

dodane 19.10.2017 14:35

PAP |

Pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata - taki wyrok zapadł w czwartek przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w procesie 20-letniej mieszkanki Sokółki (Podlaskie), oskarżonej o bezprawne uzyskanie świadczenia 500 plus. Orzeczenie jest prawomocne.

Młoda kobieta skazana za bezprawne uzyskanie świadczenia 500 plus   Henryk Przondziono /Foto Gość

Kobieta złożyła fałszywe oświadczenia, iż jej nieletni syn przebywa razem z nią w Polsce, a ojciec dziecka nie jest za granicą.

W czwartek na wniosek prokuratury sąd okręgowy jedynie zmienił przepisy prawne, na podstawie których wykonanie kary zostało warunkowo zawieszone. Sama kobieta apelacji nie składała.

Prokuratura Rejonowa w Sokółce, na podstawie zawiadomienia miejscowego ośrodka pomocy społecznej oskarżyła 20-latkę o to, że w lipcu ub. roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, uzyskała nienależne świadczenie wychowawcze w ramach programu 500 plus.

Śledczy uznali, że kobieta złożyła - a robiła to pod rygorem odpowiedzialności karnej - fałszywe oświadczenia, iż jej nieletni syn przebywa razem z nią w Polsce, a ojciec dziecka nie jest za granicą. Urzędnicy ośrodka pomocy społecznej ustalili, że to nieprawda, a ponieważ doszło do wypłacenia świadczenia, które się nie należało - zawiadomili prokuraturę.

Według informacji prokuratury, pieniądze zostały kobiecie wypłacone za jeden miesiąc, ale po ustaleniu przez urzędników, iż jej się nie należą, zostały przez nią zwrócone.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 500 PLUS, PAP, RODZINA, SPOŁECZEŃSTWO, WYROK

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 a 20.10.2017 13:48
Niezalogowany użytkownik a jaki wyrok dostali poslowie za podpis i pobranie po 300 zl na posiedzeniu na,ktorym nie byli?Jak tlumaczyl sie z tego Kaczynski?A jaka kare orzekla Beata Kempa dla swoich kolegow?
Plusów: 2 Obserwator 20.10.2017 09:17
Niezalogowany użytkownik Trzeba przyznać surowy wyrok . Ile powinni dostać oszuści którzy wyłudzili kamienice ? Tutaj - pół roku za 500 zł. Chyba mi kalkulator zawiesi się ?

wszystkie komentarze >