Czabański chce likwidacji abonamentu

dodane 20.10.2017 07:14

PAP |

Jestem za tym, aby abonament był finansowany z budżetu państwa - powiedziała Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych piątkowemu "Super Expressowi".

Czabański chce likwidacji abonamentu   Jakub Szymczuk /Foto Gość

Obecnie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego powinien płacić abonament 22,70 zł miesięcznie, a właściciel radia - 7 zł miesięcznie. W resorcie kultury trwają prace nad tym, aby abonament był płacony razem z PIT i CIT i wynosił ok. 8 zł miesięcznie - podaje gazeta.

"Trwają poszukiwania innego rozwiązania" - powiedział dziennikowi Krzysztof Czabański. Według niego opłata abonamentowa powinna być zniesiona dla wszystkich, a pieniądze na finansowanie mediów publicznych powinny pochodzić z budżetu państwa.

"To byłby dobry i ciekawy pomysł, nad którym trzeba się mocno zastanowić. Byłby to projekt z korzyścią dla ludzi. Nie byłyby to opłaty indywidualne, nie absorbowałyby nikogo. Trzeba tylko przy tym zagwarantować konkretne sumy na media publiczne, zapisując w ustawie, jaka część budżetu idzie na media publiczne. Ja proponowałbym wtedy, aby zrobić zapis w tej kwestii od 2,5 mld zł do 3 mld zł rocznie" - powiedziała "Super Expressowi" Krzysztof Czabański.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, PAP, PRZEGLĄD PRASY, RADIO, SUPER EXPRESS, TELEWIZJA

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 KJ 20.10.2017 12:52
Niezalogowany użytkownik A co ze szpitalnictwem albo emeryturą? "Choć niektórym trudno w to uwierzyć", są ludzie którzy nie korzystają z publicznej służby zdrowia i nie są na emeryturze (albo w ogóle jej nie dożyją). Jeśli płacimy tylko "za usługi, z której korzystamy" - za czym całym sercem jestem jako liberał - to bądźmy konsekwentni. Telewizja to pikuś w stosunku do tego, za co musimy płacić w podatkach.
Plusów: 3 KJ 20.10.2017 12:49
Niezalogowany użytkownik Ja widzę jeszcze jedno uczciwe, a do tego lepsze.

Sprzedać tvp i jego wszystkie kanały i wykupować w różnych kanałach różnych telewizji audycje "misyjne": orędzia prezydenta i premiera, teatr telewizji, może wiadomości (a na pewno "wiadomości rządowe") etc. Nie trzeba budować basenu, by się móc wykąpać.
Plusów: 2 Szolga 20.10.2017 11:55
Niezalogowany użytkownik To rozwiązanie organizacyjnie mogłoby być dobre tylko pod warunkiem, że musieliby płacić Ci którzy z telewizora korzystają, nie zaś wszyscy. Bo są ludzie, choć niektórym trudno w to uwierzyć, którzy telewizji nie oglądają w ogóle. Z jakiej racji więc mieliby płacić za usługę, z której nie korzystają? Obawiam się czy ta propozycja nie jest czasem ukrytym sposobem by zmusić wszystkich do płacenia. Gdy napisać "przymusowy abonament" wielu ludzi się oburzy, jeśli jednak napisać "z budżetu Państwa" nie każdy zauważy, że w praktyce wyjdzie na to samo.
Plusów: 1 marq 20.10.2017 10:14
Niezalogowany użytkownik to jedyne,uczciwe rozwiązanie.

wszystkie komentarze >