Władze wrocławskiego UM zablokowały wykład o aborcji

dodane 21.10.2017 08:19

PAP |

Spotkanie miało się odbyć pod hasłem "Aborcja - problem syndromu poaborcyjnego". O sprawie informuje weekendowy "Nasz Dziennik".

Władze wrocławskiego UM zablokowały wykład o aborcji   Roman Koszowski /Gość Niedzielny

Jak donosi gazeta, prelegentami wykładu miały być Irena van der Wende z Holandii oraz dr Wiesława Stefan, terapeutka od lat zajmująca się syndromem poaborcyjnym. Ta pierwsza "jako młoda kobieta została zgwałcona, po czym w centrum aborcyjnym uśmiercono jej poczęte wtedy dziecko". "Dopiero po 20 latach zrozumiała, że zamiast faktycznej pomocy zaoferowano jej wtedy drugą, gorszą traumę" - pisze "Nasz Dziennik".

"Władze uczelni w ostatniej chwili cofnęły zgodę na to spotkanie, tłumacząc się sprzeciwem części samorządu studenckiego" - czytamy w gazecie.

Jak można przeczytać w komunikacie uczelni, "biorąc pod uwagę stanowisko studentów, władze uczelni nie wyrażają zgody na realizację w zaproponowanym terminie i przyjętej formie spotkania +Aborcja - problem syndromu poaborcyjnego+ organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Bioetyki+. (...) Jednocześnie, zauważając potrzebę dyskusji na ten temat, opiekunowi koła i samym studentom zaproponowano przesunięcie debaty na dogodny termin i zorganizowanie jej w formie spełniającej kryterium rzetelnej dyskusji z poszanowaniem zasad dyskursu akademickiego".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "NASZ DZIENNIK", ABORCJA, EDUKACJA, PAP, PRZEGLĄD PRASY, UCZELNIE

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 gosc 23.10.2017 20:21
Niezalogowany użytkownik Lewaki rządzą w kraju katolickim? Jak to możliwe?
Plusów: 3 Krzysiek 21.10.2017 18:42
Niezalogowany użytkownik >>"Władze uczelni <<
Uczelniani wojujący ateiści są gorsi niż sataniści - dlaczego - bo większa ilość osób, i to młodych, podlega ich rażeniu niż wpływy małej sekty.
Nie jest to moja myśl - lecz całkowicie się z nią zgadzam.
Plusów: 3 Gość 21.10.2017 15:52
Niezalogowany użytkownik Najciekawsze jest to, że takie zakazy popierają niektórzy lewicowi opozycjoniści w Polsce, którzy mówią o zagrożonej demokracji i walce o świeckość państwa. Co będzie, gdy tacy ludzie znowu będą kiedyś w rządzie...strach pomyśleć.
Plusów: 1 tantkiewicz 21.10.2017 13:35
Tes 1, 1-5a Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na wasze dzieło wiary, na trud miłości i na wytrwałą nadzieję w Panu naszym Jezusie Chrystusie. Wiemy, bracia przez Boga umiłowani, o wybraniu waszym, bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się przez samo tylko słowo, lecz przez moc i przez Ducha Świętego, z wielką siłą przekonania.

wszystkie komentarze >