Nieoficjalnie: 9 listopada drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

dodane 27.10.2017 11:49

PAP |

W czwartek 9 listopada odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy ograniczającej handel w niedziele - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w Kancelarii Sejmu.

Nieoficjalnie: 9 listopada drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele   Henryk Przondziono zakupy w hipermarkecie Foto:Henryk Przondziono / Gosc Niedzielny

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny przyjęła w czwartek projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji ds. rynku pracy. Projekt został skierowany do drugiego czytania.

Po poprawkach projekt zakłada, że handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Podkomisja poszerzyła także katalog placówek, które byłyby wyłączone z zakazu handlu w niedzielę.

Zmieniła się też wysokość kary dla firm, które nie przestrzegałyby zakazu. Posłowie zaproponowali karę grzywny w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł.

Projekt ustawy dot. handlu w niedzielę trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność". Jego pierwotna wersja zakładała zakaz handlu w niedziele w większości placówek handlowych, z pewnymi odstępstwami.

Projekt w przyjętym w czwartek kształcie przewiduje wejście w życie ustawy 1 stycznia 2018 r.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DETAL, HANDEL, PAP, PARTIE, PRAWO, SEJM

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 abwin 27.10.2017 18:25
Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Tak oceniam ten kompromis z postulatami lewackimi, aby handlować we wszystkie niedziele i święta. Warto, aby rządzący pamiętali wiersz 16 z Apokalipsy św. Jana "A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust." Ap 3,16

wszystkie komentarze >