Kierowca rozmyślnie wjechał w grupę ludzi, jest troje rannych

dodane 10.11.2017 19:20

PAP |

28-letni mężczyzna wjechał w piątek rozmyślnie w grupę studentów w Blagnac koło Tuluzy. Ranne zostały trzy osoby - dwie 23-letnie kobiety i 22-letni mężczyzna. Kierowca, notowany wcześniej za drobne wykroczenia, został zatrzymany.

Kierowca rozmyślnie wjechał w grupę ludzi, jest troje rannych   PAP/EPA/FREDERIC SCHEIBER

Ranni to Chińczycy. Media podają, że stan jednej bądź dwóch z tych osób jest ciężki, ale nie zagraża życiu. Przewieziono je do szpitala.

Według niepotwierdzonych doniesień kierowca ma poważne problemy ze zdrowiem psychicznym. Telewizja BFM informuje, że przebywał ostatnio na leczeniu psychiatrycznym. Brytyjski dziennik "Daily Mail" pisze na swoim portalu, że w chwili zatrzymania kierowca powiedział, iż słyszał głosy, które kazały mu kogoś zranić. Według tej gazety kierowca cierpi na "ostrą schizofrenię". Źródła policyjne informują też, że miał problemy z narkotykami.

Regionalna gazeta "La Depeche" pisze, że policja nie traktuje tego zajścia jako atak terrorystyczny. Nazwisko kierowcy nie figuruje na liście znanych ekstremistów.

We Francji doszło w ostatnich latach do wielu zamachów terrorystycznych, także z użyciem pojazdów.

Mer Tuluzy Jean-Luc Moudenc podkreślił na Twitterze, że jest wstrząśnięty tą agresją skierowaną przeciwko studentom w Blagnac. Zaoferował wsparcie poszkodowanym i ich rodzinom.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCJA, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gosc 11.11.2017 19:19
Niezalogowany użytkownik Prosze sobie dokladnie poczytac o wszystkich takich zdarzeniach w Polsce (o ktorych o dziwo prasa nie trabi tak glosno na prawo i lewo , szczegolnie o nozownikach) tez pracy dla psychiatrow nie brakuje....
Plusów: 5 Anna Panna 10.11.2017 20:35
Niezalogowany użytkownik Czy odsetek chorych psychicznie we Francji sięgnął już 50%, czy jeszcze nie? Tak sobie myślę, że jeśli teraz zacznę studiować psychiatrię, to mogę się załapać na lukratywną posadę we Francji za kilka lat, przy takim wzroście. Francuski trochę znam, mogę doszlifować...

wszystkie komentarze >