Gliński: Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale...

dodane 14.11.2017 13:44

PAP |

Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale musielibyśmy szybko zbudować w tym miejscu coś sensownego - powiedział we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, pytany o pomysły zburzenia PKiN na 100-lecie niepodległości.

Gliński: Nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, ale...   Foto Gość Pałac Kultury i Nauki

Gliński przyznał w radiu RMF FM, że są pomysły, żeby na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zburzyć Pałac Kultury i Nauki. "Ja się akurat tym nie zajmuje. Ja się staram budować. Na przykład w okolicy Pałacu Kultury jest bardzo ciekawa działka z budynkiem szpitala, który w czasie getta był też używamy jako szpital. Chcemy to kupić i przeznaczyć na budowę muzeum getta warszawskiego" - powiedział.

Na sugestię, że w takim razie tylko b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chce zburzyć PKiN, Gliński odpowiedział: "Nie no...(...), chyba paru naszych ministrów i kolegów. Ja nie mam nic przeciwko. Tylko musielibyśmy szybko tam zbudować coś sensownego".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ARCHITEKTURA, GLIŃSKI, MKIDN, PAP, RZĄD, STOLICA

Przeczytaj komentarze | 30 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Zetzet 18.11.2017 09:29
Niezalogowany użytkownik Jeśli zwolennicy wyburzenia zbiorą pieniądze i wykupią ten pałac to proszę bardzo.
Plusów: 6 Zbych 17.11.2017 10:08
Niezalogowany użytkownik Jakby nie patrzeć, to PKiN i tak wyróżnia się dość pozytywnie z tłumu bezdusznych szklanych prostopadłościanów na około. Poza tym to artefakt epoki, która była i jest częścią naszej historii.
Plusów: 3 ES 17.11.2017 09:53
Niezalogowany użytkownik Wg mnie tez nie powinno burzyc się PKIN ze wzgledu ze ma swoją wartosc ekonomiczna. Wygralismy z ZSSR i uwolnilismy sie od nich, wiec przejmujemy ich pozostalosci. Czy jak zolnierz zdobywa bron wroga to ja niszczy czy wykorzystuje przeciw niemu?
Plusów: 5 gosc 16.11.2017 20:19
Niezalogowany użytkownik Przecież PKiN to ohyda i poczwara, wcale nie pasuje do W-wy i kojarzy sie z Moskwą.

wszystkie komentarze >