Amazon i Warner Bros stworzą tolkienowski serial

dodane 21.11.2017 12:10

Wojciech Teister

Na ekranie zobaczymy historie, które rozegrały się wcześniej niż wojna o Pierścień oraz...

Amazon i Warner Bros stworzą tolkienowski serial   Kadr z filmu "Hobbit - Niezwykła podróż"

Podpisana już została umowa między Amazonem a wytwórnią Warner Bros ws. produkcji wielosezonowego serialu opartego na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena. Telewizyjna adaptacja fantastycznych opowieści zostanie wyprodukowana przez Amazon Studios i Warner Bros przy współpracy Tolkien Estate and Trust, Harper Collins i New Line Cinema.

Zekranizowane mają zostać historie chronologicznie poprzedzające opisaną we "Władcy Pierścieni" wojnę o Pierścień. Które konkretnie? Tego Amazon jak dotąd nie zdradził. Jednak biorąc pod uwagę, że rozważane jest stworzenie kilku sezonów, najprawdopodobniej twórcy sięgną do opowieści zawartych na kartach "Silmarillionu" - najważniejszego z dzieł Tolkiena, które daje fundamenty do kolejnych opowieści, m.in. "Hobbita" i "Władcy Pierścieni".

Ewentualna ekranizacja (choćby tylko częściowa) "Silmarillionu" budzi od dawna ogromne emocje w środowisku fanów twórczości oksfordzkiego profesora. Dyskusje na ten temat co jakiś czas powracają na forach tolkienowskich. Ekranizacja tolkienowskiej mitologii jest z jednej strony wyczekiwana, a z drugiej rodzi obawy o rzetelny przekaz myśli i wartości, które stały za pismami twórcy "Władcy Pierścieni":

  Podpisana przez Amazona umowa przewiduje również możliwość przedstawienia w ramach serialu spin offów na podstawie "Władcy Pierścieni", czyli nowych historii, stworzonych w powiązaniu z oryginalna fabułą.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Contral 21.11.2017 18:22
Niezalogowany użytkownik Nie wiem po co kręcić serial pt. Władca Pierścieni skoro powstał już trzyczęściowy film. jednak faktem jest, że Peter Jackson kręcąc Władcę Pierścieni dodał wątki, których w powieści nie było tylko w dodatkach a pominął przynajmniej dwa istotne wątki, które w książce były. Czyli historię z Tomem Bombadilo oraz bitwę w Shire. Bo powrót hobbitów do Shire`u nie był taki sielankowy jak to pokazuje film.
Plusów: 6 Jaś 21.11.2017 14:06
Niezalogowany użytkownik Serdecznie polecam przeczytanie Silmarillionu; nie da się zrozumieć dalszych części bez tej powieści. Kosmogonika wyrażona w tej powieści jest kluczem do zrozumienia przygód bohaterów różnych ras istot opisanych w trylogii Tolkiena.
Plusów: 5 Gość 21.11.2017 12:27
Niezalogowany użytkownik Cudownie, jednak największym wyzwaniem będzie oddanie w filmie piękna wizji Tolkiena, które dorównałoby wyobraźni czytelników. W filmie nie było z tym najlepiej. Niestety przymysł filmowy o wiele bardziej woli przedstawiać brzydotę. Gdyby udało się to przełamać dzięki temu serialowi, to byłoby ogromne osiągnięcie.

wszystkie komentarze >

Reklama