107,6 FM

Emerytury na Śląsku i Zagłębiu

41 tysięcy wniosków o emeryturę złożono w województwie śląskim. Z tego już ponad 33, 5 tysiąca osób otrzymało decyzję pozytywną. To dane za okres od 1 września.

Emerytury na Śląsku i Zagłębiu   Konferencja ZUS w Sosnowcu Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM 3 529 złotych i 42 grosze - tyle wynosi najwyższe świadczenie dla mężczyzn w ramach wcześniejszej emerytury w naszym regionie. To kwota brutto. Jest ona wypłacana w rybnickim ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał dane o wysokości świadczeń. Jaka jest średnia wysokość emerytur w województwie śląskim  - o to zapytaliśmy Elżbietę Niewiarę, dyrektor  oddziału ZUS w Sosnowcu.

Ponad 140 tysięcy osób - tyle od lipca skorzystało w województwie śląskim z porady doradcy emerytalnego. Najwięcej, bo aż 27, 5 tys. klientów, zawitało do oddziału ZUS w Rybniku. Jakie pytania zadawali najczęściej?

Wyjaśniła Oliwia Florczyk, doradca emerytalny z sosnowieckiego ZUS. W całym kraju w tym czasie doradcy obsłużyli ponad 997 tysięcy klientów. Średni czas oczekiwania na poradę wyniósł nie więcej niż 6 minut.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama