107,6 FM

W Rybniku pierwszy wyrok za palenie flotem

Palenia flotokoncentratów zakazał w uchwale antysmogowej Sejmik Województwa Śląskiego.

Właściciel nieruchomości w Rybniku-Chwałowicach musi zapłacić 500 zł grzywny.

Spalanie flotokoncentratów węglowych w piecu centralnego ogrzewania wykryli w czasie kontroli kotłowni strażnicy miejscy z Rybnika. Przekazali sprawę Sądowi Rejonowemu w Rybniku. Ten 16 listopada 2017 r. skazał właściciela nieruchomości w dzielnicy Chwałowice na karę grzywny w wysokości 500 zł.

Od 1 września 2017 r. w województwie śląskim obowiązuje uchwała antysmogowa. Sejmik Województwa Śląskiego zakazał w niej spalania węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15 procent, a także biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20 procent.

Strażnicy miejscy, którzy wykryją spalanie tych substancji, mogą sprawcy udzielić pouczenia lub skierować do sądu wniosek o ukaranie go.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama