Ewakuacja jarmarku w Poczdamie. Policja znalazła ładunek wybuchowy

dodane 01.12.2017 17:57

PAP |

W śródmieściu Poczdamu znaleziono w piątek ładunek wybuchowy bądź zapalający, co spowodowało konieczność ewakuacji okolicznego terenu. Jak informuje policja, saperzy rozbroili już ładunek.

Ewakuacja jarmarku w Poczdamie. Policja znalazła ładunek wybuchowy   PAP/EPA/SEBASTIAN GABSCH Policja pilnująca jarmarku w Poczdamie

Według niemieckich mediów podczas unieszkodliwiania ładunku słychać było huk. Okoliczności zdarzenia są na razie nieznane. Nie wiadomo, czy incydent miał podłoże terrorystyczne.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że przyczyną alarmu była paczka pozostawiona przed apteką. W paczce znajdowała się "niebezpieczna substancja". Policjanci mówili o "niekonwencjonalnym urządzeniu wybuchowym lub zapalającym" - podała agencja dpa, dodając, że w ten sposób określa się często bombę.

Właściciel apteki powiedział, że z paczki wystawały "śmieszne druty".

Policja ewakuowała okoliczny teren, w tym także jarmark i sklepy.

Rok temu na jarmarku w Berlinie doszło do zamachu, w którym zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. W tym roku jarmarki świąteczne znajdują się pod szczególną ochroną policji. Wjazd na teren jarmarków chroniony jest za pomocą betonowych zapór, więcej jest też patroli policji w mundurach i cywilu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIEMCY, PAP, POLICJA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 mee... 02.12.2017 21:24
Niezalogowany użytkownik Dzialo sie we Flensburgu i...dzialo sie w filmie...pane havranek, to se ne vroci
Plusów: 2 mee... 01.12.2017 21:48
Niezalogowany użytkownik Zapach grzanego wina i grochowki z kuchni wojskowej zmieszane z lakociami i wata cukrowa...przyodziane tysiacami lampek kolorowych...wolno posuwajacym sie radosnym i skolowanym zapachami swiatecznymi tlumie...Amerykanin, Afrykanczyk i Mexykanin - znalezli dzban po ktorego potarciu wyskoczyl duch i powiedzial: spelnia kazdemu z was jedno zyczenie:) ...Afrykanczyk mowi: chem zeby wszyscy moi bracia wrocili do Afryki...Mexykanin to samo: chcem zeby moi bracia wrocili do Mexyku. Amerykanin pyta sie ducha; Afrykanczycy wrocili do Afryki? duch mowi, tak wrocili wszyscy, a Mexykanie? Tak wrocili wszyscy...to ja w takim razie poprosze pepsi-cole.
Plusów: 9 MBTM 01.12.2017 18:06
Niezalogowany użytkownik A w zacofanym polskim ciemnogrodzie na jarmarkach świątecznych tylko zimne ognie. A przepraszam, w Niemczech nie ma już "świątecznych" jarmarków, są "zimowe" jarmarki by nie obrazić obywateli Niemiec którzy śniegu za młodu nie widzieli.

wszystkie komentarze >