Papież: Bądźmy czujni i uważni

dodane 03.12.2017 13:02

PAP |

Adwent wymaga postawy czujności i uwagi, bo w ten sposób można dostrzec cierpienie i potrzeby innych oraz sprzeciwić się "obojętności i okrucieństwu" świata - mówił Franciszek.

Papież: Bądźmy czujni i uważni   Roman Koszowski /Foto Gość Papież Franciszek

Zwracając się do uczestników spotkania na modlitwie Anioł Pański papież mówił, że osoba, która jest uważna, "we wrzawie świata" nie ulega powierzchowności i nie jest roztargniona, ale żyje troszcząc się o innych.

"Z taką postawą zdajemy sobie sprawę z łez i potrzeb bliźnich" - dodał Franciszek. Stwierdził: "Uważna osoba zwraca się też do świata, starając się sprzeciwić obojętności i okrucieństwu, jakie są w nim obecne i raduje się skarbami piękna, które także istnieją i których trzeba strzec".

"To jest spojrzenie pełne zrozumienia, by dostrzec zarówno nieszczęścia i ubóstwo jednostek oraz społeczeństwa, jak i bogactwo ukryte w drobiazgach każdego dnia, tam, gdzie Pan wskazał nam miejsce" - wyjaśnił papież.

Podkreślił, że osoba czujna i uważna nie ulega zniechęceniu, brakowi nadziei, rozczarowaniu, a jednocześnie odrzuca "próżność, jaka rozlewa się na świecie".

Franciszek mówił również wiernym o swej zakończonej w nocy z soboty na niedzielę podróży do Birmy i Bangladeszu. "Pozostało we mnie wspomnienie wielu twarzy ludzi doświadczonych przez życie, ale szlachetnych i uśmiechniętych" - dodał. Podziękował też narodom obu krajów.

Rano w niedzielę papież zgodnie ze zwyczajem był w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej, gdzie dziękował za swą kolejną pielgrzymkę.

Stojąca na placu Świętego Piotra polska choinka, przywieziona z okolic Gołdapi, udekorowana jest tysiącami bombek i łańcuchami lampek. Zostaną one uroczyście zapalone 7 grudnia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, PAPIEŻ, WATYKAN, WYZNANIA, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 gość zaniepokojony 04.12.2017 15:31
Niezalogowany użytkownik Należy być czujnym, szczególnie teraz, gdy Franciszek oficjalnie przyznał, że interpretacja argentyńska do Amoris Laetitia jest prawidłowa, a co za tym idzie nie ma wątpliwości, że zmienia się magisterium Kościoła i grzech cudzołóstwa nie wyklucza Komunii świętej.Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości w jakim kierunku zmierza nasz Kościół? Czekamy na wyjaśnienie gościa.pl w tej materii, bo sprawa jest niezwykle poważna.
Plusów: 2 mee... 03.12.2017 20:47
Niezalogowany użytkownik Papiez oczywiscie nie ma takich przezyc. ...oto jak muzulmanie reaguja podczas ewengalizacji - youtube

wszystkie komentarze >