107,6 FM

Pożar w sanktuarium

Ogień pojawił się na poddaszu w części klasztornej w Studziannie, gdzie w bazylice czczona jest Matka Boża Świętorodzinna.

Pożar gasiło 9 jednostek straży pożarnej. Na szczęście pożar został zauważony bardzo szybko i nikomu nic się nie stało. To drugi pożar na terenie diecezji radomskiej w ciągu 3 dni. W piątek spłonęła kaplica w parafii MB Nieustającej Pomocy w Końskich.

Jak informuje Marcin Prejs z Radia Plus Radom, zgłoszenie o pożarze przyjął dyżurny opoczyńskiej straży. Wynikało z niego, że ogień pojawił się na poddaszu budynku, w bibliotece. Na miejsce wysłane zostały jednostki straży: 2 z OSP Poświętne, 1 z OSP Brudzewic, 2 z OSP Drzewicy oraz 4 z Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie. Strażakom szybko udało się opanować pożar. W jego wyniku spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia oraz książki. Nie miały one jednak wartości historycznej.

Trwa ustalanie przyczyn, choć wstępnie strażacy zakładają nieszczelność przewodu kominowego.

Jak informuje ks. Jerzy Cedrowski COr, kustosz sanktuarium MB Świętorodzinnej i proboszcz miejscowej parafii, w chwili obecnej w klasztorze mieszka 7 filipinów. Zgromadzenie opiekuje się sanktuarium od 1673 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama