Morawiecki całkowicie zamroził swój portfel akcji BZ WBK

dodane 11.12.2017 19:00

PAP |

Mateusz Morawiecki już jako wicepremier całkowicie zamroził swój portfel akcji Banku Zachodniego WBK, nie obraca akcjami, a wszelkie korzyści przekazuje na cele charytatywne i społeczne - poinformował PAP Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju.

Morawiecki całkowicie zamroził swój portfel akcji BZ WBK   Jakub Szymczuk /Foto Gość Giełda warszawska

Jak podkreślono w stanowisku resortu, Morawiecki już jako wicepremier zadeklarował, że na czas pełnienia funkcji rządowych "całkowicie zamraża portfel akcji BZ WBK".

"Zobowiązał się też nie dokonywać żadnych operacji związanych z obrotem akcjami. A ponadto wszelkie korzyści związane z potencjalnymi dywidendami - w całości przekazywać na cele charytatywne i społeczne, co sukcesywnie realizuje" - dodało MR.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda powołał rząd, na którego czele stanął Mateusz Morawiecki - wicepremier, minister finansów i rozwoju w rządzie Beaty Szydło. We wtorek Morawiecki ma wygłosić w Sejmie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu ma się odbyć w środę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MATEUSZ MORAWIECKI, MR, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 jurek 12.12.2017 12:03
Niezalogowany użytkownik Akcje to nie lody, które się zamraża. To poważny konflikt interesów, którey był już gdy Moraweiecki pełnił funkcję \wicepremiera. Pamiętajmy, ze jedy z ważnych obietnic wyborczych A. Dudy i PIS było m.in. rozwiązanie kwestii kredytów frankowych. Realizację tej obietnicy zablokował Min. Finansów czyli Morawiecki. Gdyby bowiem PIS cos z tymi kredytami zrobić to akcje WBK (jak i innych banków) zapewne zamiast rosnąć spadłyby bardzo znacznie.
Plusów: 1 jeden 11.12.2017 21:14
Niezalogowany użytkownik a co z korzyściami związanymi z potencjalnym wzrostem wartości akcji? Pełniąc funkcje rządowe, i to takie, ma się wpływ na kondycję banku!
Plusów: 4 (wujek) Olek 11.12.2017 19:42
Niezalogowany użytkownik Brawo i dobrze. Teraz po tego "haka" trudno sięgnąć.

wszystkie komentarze >