Jarosław Kaczyński mówi o głębokiej rekonstrukcji rządu

dodane 12.12.2017 20:21

PAP |

Jestem niemal pewien, że rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona na początku przyszłego roku - w styczniu; wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił również wtorkowe exposé premiera Mateusza Morawieckiego jako "znakomite".

Jarosław Kaczyński mówi o głębokiej rekonstrukcji rządu   Jakub Szymczuk / Foto Gość

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie exposé, po którym odbyła się debata nad udzieleniem jego rządowi wotum zaufania. Głosowanie zaplanowane jest na godz. 24.

Prezes PiS w "Gościu wiadomości" w TVP podkreślił, że słuchając exposé Morawieckiego, zwrócił uwagę, że premier przedstawił szeroką panoramę polskich spraw, które wymagają naprawy. "Powiedział, jeśli nie o wszystkim, bo nikt nie jest doskonały, to prawie o wszystkim w naprawdę znakomitym wystąpieniu i mówił konkretnie" - podkreślił polityk.

"Ta konkretność plus ta szerokość ujęcia spraw to były cechy charakterystyczne tego wystąpienia, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - dodał lider PiS.

Prezes PiS ocenił, że w trakcie sejmowej debaty nad exposé Morawieckiego opozycja "starała się" i "jak na nich było spokojnie". "Usiłowali słuchać, miny były nietęgie, bo nie mają nikogo, nawet porównywalnego" - stwierdził Kaczyński.

"My w tej chwili zmieniamy jednego bardzo dobrego premiera, mówię o Beacie Szydło, to była świetna premier, na drugiego, jestem przekonany, też świetnego premiera. Wynika to z pewnej zmiany sytuacji. Ale nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w ciągu tych dwóch pierwszych bardzo ciężkich lat premierem dobrym, skutecznym, zdeterminowanym, odważnym konsekwentnym i twardym była Beata Szydło" - dodał Kaczyński.

Pytany, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: "Jestem niemalże pewien, że to będzie początek przyszłego roku, czyli styczeń".

Zapytany, którzy ministrowie zostaną "wymienieni", odpowiedział: "Wchodziłbym tutaj w rolę premiera, którym nie jestem, gdybym chciał wymieniać jakieś nazwiska, ale wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie".

Prezes PiS pytany o doniesienia, z których wynika, że jest oczarowany osobą i wiedzą Morawieckiego, stwierdził, że "charakterystycznym dla pewnych środowisk dziennikarskich jest zupełne mieszanie stosunków osobistych i towarzyskich ze sprawami politycznymi".

"To nie jest kwestia oczarowania, to jest kwestia zmiany pewnych okoliczności i w związku z tym potrzeby wykonania operacji, które lepiej będzie wykonywał premier Morawiecki, ale przez cały czas podkreślam swoje ogromne uznanie, ogromny szacunek i taką wiarę w polityczną przyszłość Beaty Szydło" - powiedział prezes PiS.

Kaczyński oświadczył jednocześnie, że "niezwykle" ceni zdolności Morawieckiego. "Uważam, że jest to niezwykle zdolny człowiek, pewnie najzdolniejszy, jaki się pojawił w polskiej polityce po '89 roku" - powiedział.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GOSPODARKA, J.KACZYŃSKI, MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, PARTIE, PIS, PREMIER, RZĄD, SEJM

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 krut00 13.12.2017 15:19
Ta wypowiedź zdaje się ma oznaczać że z rządu zostanie usunięty zatapiany wcześniej minister Macierewicz, zapewne po groźnych pomrukach Berlina i Moskwy. Tak więc ze Związkiem Radzieckim na wieczne czasy...
Plusów: 4 mee... 12.12.2017 21:19
Niezalogowany użytkownik ...a tak naprawde, to Duda nie jest tylko prezydentem ale jest i premierem...a zarazem prezesem pis, bo kto w pis pojdzie dzis za Kaczynskim, tym samym narazajac sie na pozbawienie koryta, tym bardziej, ze w pis nie znalazl sie nawet jeden sprawiedliwy, ktory by byl przeciwny zamachowi na Szydlo, a i sama Szydlo jest kontest, bo nie straci na vice zbyt wiele kasy. Bedacym u koryta pojecie honour i klasy jest najwyrazniej nieznane.
Plusów: 3 gut 12.12.2017 21:00
Niezalogowany użytkownik #Drzwi Otwarte - #Dobrej Zmiany na #Nowo... #🚪 ;->
Plusów: 7 mee... 12.12.2017 20:43
Niezalogowany użytkownik Kaczynski kibicuje...bo ani nie jest premierem, Jak slusznie zauwazyl, ba Jego zwycieska partia nie ma premiera tez, premiera ma Duda - jak sam stwierdzil, a wlasciwie srodowisko, ktore Dude prowadzi...wiec, "My" w ustach Kaczynskiego nie tylko groteskowl brzmi ale i smiesznie wyglada to klamstwo.

wszystkie komentarze >