107,6 FM

Kim Dzong Un: Korea Płn. będzie największą potęgą atomową

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un jest zdecydowany uczynić swój kraj "najsilniejszą potęgą nuklearną na świecie" - podała w środę rano czasu lokalnego oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Według KCNA w przemówieniu do pracowników programu balistycznego, Kim Dzong Un powiedział we wtorek, że "jego kraj podąża zwycięsko i stanie się najsilniejszą potęgą nuklearną i militarną na świecie".

Pod koniec listopada władze w Pjongjangu oświadczyły, że Korea Północna dołączyła do grona mocarstw jądrowych, a jej rakiety mogą uderzać w cele w USA. W oświadczeniu podkreślono, że po przeprowadzonym kilkanaście godzin wcześniej teście międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM) typu Hwasong-15 stało się oczywiste, że północnokoreańskie rakiety są w stanie trafiać w cele znajdujące się na niemal całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

Korea Płn. przeprowadziła we wrześniu szóstą już i największą z dotychczasowych próbę nuklearną.

12 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie zaostrzyła sankcje przeciwko KRLD, m.in. ograniczając jej dostawy paliw i wprowadzając zakaz importowania północnokoreańskich tekstyliów. Była to dziewiąta od 2006 roku rezolucja RB ONZ w sprawie sankcji wobec Korei Północnej za jej program nuklearny i rakietowy.

« 1 »
  • Ania_
    13.12.2017 09:37
    To straszne, że ludzie zamiast w poprawę i ochronę życia, bezpieczeństwo - wolą inwestować w broń, która ma służyć niszczeniu i zabijaniu. Bo co im z tego przyjdzie, że rozwalą Ziemię na kawałki, a sami będą musieli żyć na zniszczonej i skażonej ziemi?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama