Kim Dzong Un: Korea Płn. będzie największą potęgą atomową

dodane 13.12.2017 06:40

PAP |

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un jest zdecydowany uczynić swój kraj "najsilniejszą potęgą nuklearną na świecie" - podała w środę rano czasu lokalnego oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Kim Dzong Un: Korea Płn. będzie największą potęgą atomową   Pixabay Wybuch bomby

Według KCNA w przemówieniu do pracowników programu balistycznego, Kim Dzong Un powiedział we wtorek, że "jego kraj podąża zwycięsko i stanie się najsilniejszą potęgą nuklearną i militarną na świecie".

Pod koniec listopada władze w Pjongjangu oświadczyły, że Korea Północna dołączyła do grona mocarstw jądrowych, a jej rakiety mogą uderzać w cele w USA. W oświadczeniu podkreślono, że po przeprowadzonym kilkanaście godzin wcześniej teście międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM) typu Hwasong-15 stało się oczywiste, że północnokoreańskie rakiety są w stanie trafiać w cele znajdujące się na niemal całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

Korea Płn. przeprowadziła we wrześniu szóstą już i największą z dotychczasowych próbę nuklearną.

12 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie zaostrzyła sankcje przeciwko KRLD, m.in. ograniczając jej dostawy paliw i wprowadzając zakaz importowania północnokoreańskich tekstyliów. Była to dziewiąta od 2006 roku rezolucja RB ONZ w sprawie sankcji wobec Korei Północnej za jej program nuklearny i rakietowy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ATOM, BEZPIECZEŃSTWO, KOREA PÓŁNOCNA, KOREA PŁN., PAP, PREZYDENT, USA, UZBROJENIE, WOJSKO

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 nika 13.12.2017 10:14
Niezalogowany użytkownik Jak rozwalą ziemię na kawałki, to już nie będą mieli gdzie żyć, zresztą już nie będą żyli...
Plusów: 3 Ania_ 13.12.2017 09:37
To straszne, że ludzie zamiast w poprawę i ochronę życia, bezpieczeństwo - wolą inwestować w broń, która ma służyć niszczeniu i zabijaniu. Bo co im z tego przyjdzie, że rozwalą Ziemię na kawałki, a sami będą musieli żyć na zniszczonej i skażonej ziemi?

wszystkie komentarze >