Macierewicz: Słowa Putina o tragedii smoleńskiej są szokujące

dodane 14.12.2017 17:20

PAP |

W ustach przywódcy kraju, który jest odpowiedzialny za ludobójstwo katyńskie, a także za tragedię smoleńską, takie słowa są naprawdę szokujące - tak minister obrony narodowej Antoni Macierewicz skomentował słowa prezydenta Rosji Władimira Putina o katastrofie smoleńskiej.

Macierewicz: Słowa Putina o tragedii smoleńskiej są szokujące   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej Polski

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek podczas konferencji prasowej, że na pokładzie polskiego Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem, nie doszło do wybuchów. "Jeśli w samolocie były wybuchy - samolot skąd wyleciał, z Moskwy? Z Warszawy - to znaczy, tam je podłożono. Czy przedostali się rosyjscy agenci i podłożyli materiały wybuchowe, czy jak? Szukajcie w takim razie u siebie" - powiedział Putin. Dodał następnie: "Nie było tam żadnych wybuchów, to zostało zbadane przez ekspertów ze strony polskiej i  rosyjskiej".

"Warto, by pan prezydent Putin, który przecież w tamtym czasie, jako premier, był przewodniczącym komisji badającej tragedię smoleńską, spojrzał wreszcie prawdzie w oczy. Dwie eksplozje, które ostatecznie zniszczyły Tu-154, zostały w sposób bezsporny zidentyfikowane przez oficjalną ekspertyzę - zamówioną i uznaną przez państwową komisję, której przewodził minister spraw wewnętrznych - Jerzy Miller" - powiedział Macierewicz w Polskim Radiu 24.

"Próby ukrycia tej prawdy zostały teraz właśnie ujawnione i prezydent Putin powinien mieć odwagę, by przyjąć odpowiedzialność za to, co się stało, a nie próbować obrażać kraj, którego przywódcy polegli na ziemi smoleńskiej koło Katynia" - dodał.

Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz. 

Minister odniósł się w ten sposób w rozmowie z radiem PR24 do wcześniejszej wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina, który stwierdził m.in., że na pokładzie Tu-154M nie było wybuchów. Rosyjski przywódca zapewnił jednocześnie, że wszystko, co działo się na pokładzie, zostało zbadane "w najdokładniejszy sposób", przez ekspertów polskich i rosyjskich.

"Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy, oddały bezprawnie przetrzymywany wrak, bezprawnie przetrzymywane czarne skrzynki i wszystkie przyrządy nawigacyjne" - podkreślił Macierewicz. "Przetrzymując te fundamentalne dowody, próbują uniknąć odpowiedzialności i utrudnić badanie tej tragedii" - dodał.

Macierewicz zwrócił również uwagę na "barbarzyński sposób" potraktowania przez stronę rosyjską ciał polskich przywódców, którzy zginęli w katastrofie. "Zwracam się z apelem do pana prezydenta Putina, żeby zamiast drwić i oskarżać Polskę, bardzo odpowiedzialnie podszedł do tej całej sprawy i pozwolił na wyjaśnienie, ujawnienie prawdy o dramacie, tragedii smoleńskiej" - powiedział.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KATASTROFY, LOTNICTWO, MON, PAP, PUTIN, SMOLEŃSK

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 8 gosc 15.12.2017 07:17
Niezalogowany użytkownik Rosja zawsze była, jest i będzie agresorem wobec swoich sąsiadów i postępuje wobec Polakow w sposob barbarzynski od czasów carycy Katarzyny conajmniej. Polacy miejcie tego świadomość.
Plusów: 6 Gość_2 14.12.2017 19:31
Niezalogowany użytkownik Tak postępują Rosjanie od wieków. Tak długo "poklepują" sprzymierzeńców, jak długo ich potrzebują. A jak się coś obraca przeciw nim, to jako winnych pokazują palcem na swoich byłych kolegów. Czyli winny jest Tusk i Komorowski? Super!
Plusów: 8 Krzysiek 14.12.2017 19:13
Niezalogowany użytkownik >>Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy<<
Są to słowa skierowane do kraju, który niedawno anektował część Gruzji, Ukrainy drogą wojenną - dopóki nie przyzna się do CZYNÓW - jak taki naród ma stanąć w prawdzie.
Niemcy anektowały Austrię, Czechy - dopóki nie przyznali się, że są zbrodniarzami - nie było co wymagać, żeby stanęli w prawdzie.
Plusów: 18 passenger 14.12.2017 19:08
Niezalogowany użytkownik Putin: "skąd wyleciał samolot, z Moskwy? Z Warszawy...". Macierewicz: "To szokujące!" - bez komentarza...

wszystkie komentarze >