Cela zamiast zasiłku - przełomowy wyrok ws. próby wyłudzenia zasiłku

dodane 15.12.2017 06:55

PAP |

Biznesmen trafił na dziesięć miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Cela zamiast zasiłku - przełomowy wyrok ws. próby wyłudzenia zasiłku   Roman Koszowski /Foto Gość

Jak podaje gazeta, to pierwszy wyrok skazujący pracodawcę na karę pozbawienia wolności za usiłowanie wyłudzenia zasiłku. Osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok i 500 zł grzywny dostała też pracownica, która zasiłek miała otrzymywać.

Poszło o prawie 90 tys. zł świadczenia dla kobiety, która zaraz po podpisaniu umowę o pracę z wynagrodzeniem wynoszącym 7,5 tys. zł miesięcznie rozchorowała się i poszła na zwolnienie lekarskie. Po kilku miesiącach złożyła wniosek o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego na kolejny rok - czytamy w artykule.

Urzędnicy ZUS przeprowadzili śledztwo i ustalili, że poza podpisaniem umowy o pracę z bardzo wysokim wynagrodzeniem oszuści ograniczyli się do żądania wypłaty zasiłku. W rzeczywistości zatrudniona nie pojawiła się nawet w miejscu pracy, a pracodawca nie zdążył wypłacić jej ani grosza wynagrodzenia.

Tym razem ZUS nie ograniczył się do odmowy wypłaty zasiłku, skierował sprawę do prokuratury, która postawiła pracodawcy i zatrudnionej przez niego kobiecie zarzuty usiłowania oszustwa. Sąd Rejonowy w Rawiczu uznał oboje za winnych zarzucanych im czynów i skazał - informuje "Rzeczpospolita".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", OSZUSTWO, PAP, PRZEGLĄD PRASY, PRZESTĘPCZOŚĆ, ZUS

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 7 nika 15.12.2017 13:12
Niezalogowany użytkownik żeby to tylko jedna taka sprawa w Polsce była... U nas nadal wspólne albo państwowe = niczyje... Chrześcijański kraj... :-(
Plusów: 8 marcin CH 15.12.2017 09:06
Niezalogowany użytkownik jak kontrolowac zwolnienia skoro podczas ostatniego protestu rezydentow oni sami wystawiali sobie zwolnienia chorobowe... chory system i przyzwyczajenia rodem z PRLu. Czasem na prawde bylo by najlepiej dla niektorych wyjechac za granice i zobaczyc ze takie przekrety nie przystoja i sie ich po prostu nie robi.. a u nas w PL to standard..
Plusów: 10 gosc 15.12.2017 07:13
Niezalogowany użytkownik Warto też przyjrzeć się i kontrolować lepiej zwolnienia lekarskie dawane często i z błahych powodów.

wszystkie komentarze >