Zatrzymano podejrzewanego o agresję wobec dziennikarki TVP

dodane 18.12.2017 18:20

PAP |

W sprawie kierowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza Telewizji Polskiej SA do zaniechania interwencji prasowej został zatrzymany mężczyzna, który usłyszy zarzuty - poinformowała PAP w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Zatrzymano podejrzewanego o agresję wobec dziennikarki TVP   Jakub Szymczuk /Foto Gość

"Zatrzymanie jest związane z koniecznością wykonania czynności procesowych w postaci ogłoszenia postanowienia o przedstawieniu zarzutów i przesłuchania go w charakterze podejrzanego" - powiedział PAP rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Łukasz Łapczyński. Jak dodał, "obecnie trwają czynności związane z zatrzymaniem". Zaznaczył, że osobie zatrzymanej wstępnie planowane jest "ogłoszenie dwóch zarzutów".

Śledztwo w sprawie kierowania 8 grudnia w Warszawie groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarzy TVP do zaniechania interwencji prasowej wszczęto w zeszłym tygodniu. Chodzi o przestępstwo opisane w art. 43 Prawa prasowego, zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie śledztwa prokurator powierzył Komendzie Stołecznej Policji.

Przed tygodniem Telewizja Polska złożyła doniesienie do prokuratury w tej sprawie. Prezes TVP SA Jacek Kurski pisał: "Nie ma zgody na chamstwo i przemoc wobec dziennikarzy" .

W ubiegły piątek przed Sejmem doszło do przepychanek i ostrej wymiany zdań między ekipą TVP a protestującymi w tym miejscu Obywatelami RP. Wydarzenie zarejestrowała kamera. Od jednego z protestujących pracownicy TVP usłyszeli m.in. wulgaryzmy i groźby, w tym: "bo ci łapy połamiemy". Dziennikarka TVP tłumaczyła, że zajmuje się pracą, i apelowała o wzajemny szacunek. "Nikt was tu nie potrzebuje (...), kłamiecie" - usłyszała w odpowiedzi.

TVP wniosła "o wszczęcie postępowania przygotowawczego i podjęcie niezbędnych czynności dowodowych w celu pociągnięcia sprawcy opisanego wyżej czynu do odpowiedzialności karnej".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, PAP, TVP, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Iustus 19.12.2017 11:42
Niezalogowany użytkownik Prokurator przedstawił Franciszkowi J. trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy podżegania do popełniania przestępstwa. Chodzi o nakłanianie w dniu 10 lipca 2017 r. innej osoby do użycia przemocy wobec dziennikarza TVP INFO Michała Rachonia, w celu zmuszenia go do zaniechania interwencji prasowej. Doszło wtedy do wypowiedzenia wulgarnych słów zawierających polecenie uderzenia dziennikarza. Drugi zarzut dotyczy kierowania w dniu 8 grudnia 2017 r. groźby spowodowania uszkodzenia ciała wobec dziennikarza Telewizji Polskiej, w celu zmuszenia jego oraz dziennikarki Telewizji Polskiej do zaniechania interwencji prasowej.
W obydwu przypadkach prokurator przyjął, iż podejrzany dopuścił się zarzucanych mu przestępstw w warunkach występku chuligańskiego tj. działał publicznie i z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego
Trzeci zarzut dotyczy posiadania bez wymaganego zezwolenia dwóch sztuk broni palnej, na którą na którą z przepisami Ustawy o broni palnej i amunicji wymagane jest ze zezwolenie. (art. 263 § 2 kk)
Kara łączna, jaka grozi podejrzanemu, to 14 lat pozbawienia wolności ... (za portalem Niezależna.pl)
Plusów: 1 Gość 19.12.2017 07:38
Niezalogowany użytkownik Może się komuś nie podobać praca TVP, ale nic nie usprawiedliwia wulgarnych obelg i chamstwa. Obelga nie obraża tego, przeciwko któremu jest wymierzona, ale tego, który jej używa. Bo to, co wychodzi z ust człowieka świadczy o tym, co ma w sercu, jakim jest człowiekiem. Świadectwo jakie sobie takimi słowami wystawia jest fatalne.
Plusów: 1 JanNowak 19.12.2017 00:21
Niezalogowany użytkownik Zaczyna się od przemocy słownej, a kończy rzeczywistym pobiciem. Przemoc trzeba zatrzymać zanim ktoś zostanie pobity czy zabity.
Plusów: 1 Gość 18.12.2017 22:55
Niezalogowany użytkownik Wreszcie w Polsce jest pluralizm stąd agresja dotychczasowych monopolistów lewicowych liberalnych ateistów. Rząd winien utworzyć media prawicowe o dużym kapitale naśladując koncesja Cimoszewicza 97 TVN i Polsat koncesja Wałęsy 93. Ultralewicowe media przyjęły naturalnie swoich dziennikarzy Kraśko, Oracz itd.

wszystkie komentarze >