107,6 FM

Amerykańscy zwierzchnicy religijni razem przeciw gender

Amerykańscy zwierzchnicy religijni wspólnie wystąpili przeciw ideologii gender. Szerzenie fałszywej idei, że mężczyzna może być lub stać się kobietą i vice versa, jest głęboko niepokojące – czytamy w otwartym liście 20 przedstawicieli różnych religii w Stanach Zjednoczonych.

Stwierdzają oni, że gender to ideologia krzywdząca jednostki i społeczeństwa poprzez sianie zamętu oraz zwątpienia w siebie. Stawia ona ludzi przed wyborem: albo będą postępować wbrew rozumowi, odrzucając prawdę, albo będą musieli stawić czoła kpinom, marginalizacji lub innym formom represji. List został opublikowany m.in. na stronie Konferencji Episkopatu USA.

Jego sygnatariuszami są biskupi odpowiedzialni za cztery komisje w episkopacie, zajmujące się małżeństwem, rodziną, wolnością religijną, ekumenizmem i dialogiem międzyreligijnym. Swoje podpisy złożyli również przedstawiciele 16 amerykańskich wspólnot m.in. prawosławnej, anglikańskiej, luterańskiej czy nawet muzułmańskiej.

Sygnatariusze mają nadzieję, że list ten dotrze do wiadomości publicznej, ukaże, że stworzenie człowieka jako mężczyzny i kobiety jest dobrem, a także przekona amerykańskie społeczeństwo o zaangażowaniu religii w służbę prawdzie, zarówno z klarownością, jak i współczuciem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  19.12.2017 18:14
  Niech ludzie, którzy napisali ten list przeczytają książkę od czasu do czasu. Niektórzy rodzą się w ciele innej płci i zmiana jej nie jest dla nich niczym strasznym, a wręcz przeciwnie. Dopiero później czują się sobą i mogą być szczęśliwi. Może pozwólmy im żyć tak, jak chcą i nie mieszajmy się w ich prywatne sprawy? Bo w końcu to nie ma żadnego wpływu na nasze życie. Czy miłość bliźniego tu nas nie obowiązuje i mamy prawo nienawidzić te osoby?
 • Gość
  19.12.2017 19:05
  Tu nie chodzi o nienawiść. Nikt nikogo nie nienawidzi, natomiast zło należy nazwać złem, a ideologia gender jest zła. Miłość bliźniego każę mówić bliźnim jeśli źle czynią, więc to marny argument :) pozdrawiam
 • (wujek) Olek
  20.12.2017 07:30
  Za późno, dopuścili do upadku społeczeństwa, ono już nie powstanie. USA to pierwsze bezbożne świeckie państwo dowolnego prawa, jeszcze przed Francją, w tym samym duchu (nied-)oświecenia rewolucji francuskiej markiza de Sade. (Nie-)oświecenie zastąpiło u mas wiarę w jednego Boga głęboką wiarą w naukowe zabobony, raz te, raz inne, według aktualnej potrzeby zapędzania ludzi w kozi róg,: przedwczoraj marksizm, wczoraj Rassenkunde a dzisiaj tęczowy neoliberalizm czy gender "science". Dzisiejsze "nauki" społeczne to karykatura nauk ścisłych, to straszliwie skuteczne instrumenty kontroli społecznej i konstrukcji społecznej "rzeczywistości" dla aktualnych potrzeb, gwałcące przy tym rozsadek i człowieczeństwo, a to pospolita zbrodnia.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama