107,6 FM

Kiedy zmiany w rządzie?

Premier Mateusz Morawiecki analizuje prace poszczególnych ministerstw; planuje działania na rok 2018 i myśli o ewentualnych zmianach, które zapewne nastąpią na początku przyszłego roku - mówił we wtorek w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk podkreślił, że premier Morawiecki "robi przegląd wszystkich resortów" i "analizuje prace poszczególnych ministerstw". "Planuje działania na rozpoczynający się za chwilę rok 2018 i też pewnie myśli o ewentualnych zmianach, które zapewne nastąpią na początku przyszłego roku" - powiedział szef kancelarii premiera.

Na pytanie, jak głębokie będą zmiany w rządzie, Dworczyk odparł, że "to jest pytanie do pana premiera". "Musi wszystkie sprawy przeanalizować, a potem podejmie decyzje, które poznamy zapewne na początku przyszłego roku" - powtórzył.

Pytany o kandydatów na stanowiska ministra rozwoju i ministra finansów, Dworczyk zapewnił, że "takie kandydatury już są". "Natomiast to oczywiście jest prerogatywa pana premiera i pewnie niedługo te nazwiska poznamy" - powiedział.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem. Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama