Kiedy zmiany w rządzie?

dodane 20.12.2017 06:40

PAP |

Premier Mateusz Morawiecki analizuje prace poszczególnych ministerstw; planuje działania na rok 2018 i myśli o ewentualnych zmianach, które zapewne nastąpią na początku przyszłego roku - mówił we wtorek w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Kiedy zmiany w rządzie?   PAP/Marcin Obara Michał Dworczyk i premier Mateusz Morawiecki

Dworczyk podkreślił, że premier Morawiecki "robi przegląd wszystkich resortów" i "analizuje prace poszczególnych ministerstw". "Planuje działania na rozpoczynający się za chwilę rok 2018 i też pewnie myśli o ewentualnych zmianach, które zapewne nastąpią na początku przyszłego roku" - powiedział szef kancelarii premiera.

Na pytanie, jak głębokie będą zmiany w rządzie, Dworczyk odparł, że "to jest pytanie do pana premiera". "Musi wszystkie sprawy przeanalizować, a potem podejmie decyzje, które poznamy zapewne na początku przyszłego roku" - powtórzył.

Pytany o kandydatów na stanowiska ministra rozwoju i ministra finansów, Dworczyk zapewnił, że "takie kandydatury już są". "Natomiast to oczywiście jest prerogatywa pana premiera i pewnie niedługo te nazwiska poznamy" - powiedział.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem. Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KADRY, MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, RZĄD, SPÓŁKA