"Nie może być miejsca na zabijanie niepełnosprawnych i chorych dzieci!"

dodane 27.12.2017 11:20

KAI |

„Zarówno wierzący jak i niewierzący są wezwani do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie może być miejsca na zabijanie innych, a szczególnie niepełnosprawnych i chorych dzieci! To nie jest kwestia tylko światopoglądu czy religii, ale przede wszystkim nauki, która jednoznacznie wykazuje, że życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia” – czytamy w Słowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski pt. „Kochaj, nie zabijaj!” na Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia br.

Biskupi przypominają potrzebę ochrony życia człowieka na wszystkich etapach jego istnienia. „W Sejmie czeka projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Przewiduje on zniesienie możliwości aborcji eugenicznej. Polscy Biskupi popierają tę obywatelską inicjatywę jako krok do pełnej ochrony życia i apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o wyrażenie jej swego poparcia. Apelujemy też do sumień wszystkich posłów i senatorów, mając świadomość, że to od nich zależy decyzja, czy ustawa ta zostanie przyjęta” – piszą biskupi.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski odnosi się do niemoralnych praktyk stosowanych w Polsce. „Niedawno do opinii publicznej dotarła wstrząsająca informacja o aborcji dziecka w 24. tygodniu życia. Dziecko przeżyło tę aborcję. Jednak, zamiast być otoczone opieką, zostało pozostawione samo sobie, aby zmarło i tak się stało. Takich nieludzkich praktyk jest w Polsce więcej. Trzeba się im zdecydowanie przeciwstawić! Nie wahajmy się zabierać głosu w imieniu tych, którzy sami się bronić jeszcze nie mogą!”.

Biskupi przypominają słowa św. Jana Pawła II, który w 1999 r. w Łowiczu powiedział: „zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia!”.

Na koniec biskupi apelują: „Pamiętajmy, że zamiast aborcji zawsze istnieje możliwość oddania dziecka do adopcji”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, ZATRZYMAJ ABORCJĘ

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 smutak 27.12.2017 21:52
Niezalogowany użytkownik Tak, adopcja. Na pewno jest kolejka po dzieci upośledzone i ciężko chore.
Plusów: 1 gut 27.12.2017 17:25
Niezalogowany użytkownik Trzeba, mieć w sobie odwagę na - ⊑ przemodelowywanie się... ⊒ :)
Plusów: 4 TomaszL 27.12.2017 16:44
Niezalogowany użytkownik Dialog w temacie ochrony życia? Z kim chcecie dialogować? Z tymi, którzy nie tylko nie chcą żadnej prawnej ochrony nienarodzonych, ale wręcz domagają się karania tych, którzy chcą chronić życie.
Jaki jest sens takiego dialogu?

No i ile nienarodzonych dzieci zostało zabitych bo zbyt wielu chce dialogować?
Weźmiecie je na swoje sumienie?
Plusów: 1 gut 27.12.2017 15:20
Niezalogowany użytkownik Trudne Sprawy...http://lublin.gosc.pl/doc/2091691.Do-czego-wezwala-s-Chyrowicz

wszystkie komentarze >