107,6 FM

Nie da się rozpocząć drogi za Jezusem bez tych dwóch pierwszych kroków

Staniecie się rybakami ludzi. Mk 1,17

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim.

Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Oto słowo Pańskie.


Pozyskiwanie ludzi (do różnych celów) bywa podejrzane. Współczesne szkoły manipulacji wręczają swoim adeptom różnorakie instrumenty zdobywania ludzkich serc i portfeli. Choć niektórzy dokładnie ten sam schemat marketingowy usiłują widzieć w działalności Kościoła, jakże inaczej w tym kontekście brzmią słowa Jezusa: "staniecie się rybakami ludzi", czy jeszcze gdzie indziej: "ludzi będziesz łowił". Łowić dla Jezusa oznacza łowić dla dobra samego złowionego. Pozwolić się złowić Jezusowi to stać się naprawdę wolnym. Znamienne jest, że w metodologii Pana Jezusa wszystko zaczyna się od: "nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Nie da się rozpocząć drogi za Jezusem bez  tych dwóch pierwszych kroków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter