Apel Prezydium Episkopatu ws. zatrzymania aborcji eugenicznej

dodane 10.01.2018 07:40

BP KEP |

– Serdecznie prosimy wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” – czytamy w komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z 10 stycznia. 

Apel Prezydium Episkopatu ws. zatrzymania aborcji eugenicznej   Pixabay

Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
ws. zatrzymania aborcji eugenicznej

Wkrótce ma być procedowana obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”, która zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby (aborcja eugeniczna). Konferencja Episkopatu Polski od początku popiera tę inicjatywę jako ważny krok do pełnej ochrony życia i dziękuje ok. 830 tysiącom obywateli Polski, którzy złożyli podpis pod tym projektem.

Serdecznie prosimy wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Przypominamy, że prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji.

Przypominamy również, iż ci, którzy respektują prawa człowieka – a wśród nich pierwszym jest prawo do życia – nie powinni popierać projektów prawnych skierowanych przeciwko życiu.

W tym ważnym czasie pamiętajmy o słowach naszego rodaka – św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 10 stycznia 2018 r.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| APEL, DZIECI, KEP, MODLITWA, POLITYCY, PRO LIFE, ZATRZYMAJ ABORCJĘ

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 kskiba19 11.01.2018 01:33
W ten sposób uzurpuje się prawo przynależne Bogu jedynie: kiedy zakończyć ludzkie życie.
Plusów: 0 kskiba19 11.01.2018 01:31
To, że prawo będzie łamane nie jest argumentem przeciwko jego ustanowieniu.
Plusów: 0 TomaszL 10.01.2018 14:55
Niezalogowany użytkownik "Sumienie nie pozwala mi skazywać matki pozbawionego szans na przeżycie dziecka na stres i uraz psychiczny na resztę życia. Wobec tego wybieram aborcję, ale ograniczoną do przypadków dzieci niezdolnych do przeżycia."

Ale jak po aborcji okaże się, że doszło do pomyłki w diagnozie i dziecko miałoby szanse na przeżycie to rozumiem, ze zapłacisz matce wysokie odszkodowanie za błędną diagnozę - powiedzmy przekażesz jej cały swój majątek?
Plusów: 1 Zbyszek 10.01.2018 14:37
Niezalogowany użytkownik A czy właśnie aborcja nie wiąże się ze stresem i urazem psychicznym do końca życia?

wszystkie komentarze >