107,6 FM

Dialog w nowej odsłonie

W tym roku "Dialogi" z abp. Markiem Jędraszewskim odbywać się będą w 5 różnych krakowskich kościołach.

Dotychczasowe "Dialogi u św. Anny" zyskały w nowym roku odświeżoną formułę. Po pierwsze, poza tradycyjną katechezą i odpowiedziami metropolity na nadesłane wcześniej pytania lub te zadane przez przybyłych, podczas spotkań prezentowana będzie również sonda uliczna.

Młodzi ludzie poruszą w niej temat aktualny w danym miesiącu z przechodniami spotkanymi na ulicach Krakowa. Dzięki temu arcybiskup będzie mógł się także odnieść do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła.

"Dialogi" nie będą się też odbywać tylko w kolegiacie św. Anny. Oprócz niej, hierarcha spotka się z diecezjanami również w 4 innych kościołach Krakowa: św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303, NMP z Lourdes na ul. Misjonarskiej, MB Różańcowej na Piaskach Nowych oraz w bazylice ojców dominikanów.

Pierwsze spotkanie wiernych z pasterzem w nowej odsłonie odbędzie się 18 stycznia o godz. 20.15. Wydarzenie będzie mieć miejsce w kolegiacie św. Anny pod hasłem: "Co to znaczy mieć relację z Bogiem?".

- To kluczowa sprawa dla naszej wiary, naszej miłości i naszej chrześcijańskiej nadziei - podkreślił metropolita krakowski, zapraszając diecezjan do udziału w styczniowym spotkaniu. Kolejne "Dialogi" będą poświęcone m.in. zagadnieniu powołania, spowiedzi w perspektywie psychiki człowieka, relacji między wolą ludzką a wolą Bożą czy modlitwie charyzmatycznej w Kościele.

Szczegółowe informacje na temat terminów i tematów spotkań z metropolitą oraz formularz, przez który można zadać pytanie abp. Jędraszewskiemu, dostępne są na stronie www.dialogi.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama