8 lutego rusza proces nieletnich sprawców gwałtu w Rimini

dodane 10.01.2018 11:54

PAP |

8 lutego przed trybunałem dla nieletnich w Bolonii we Włoszech rozpocznie się proces trzech nastolatków, oskarżonych o gwałt i napaść na polskich turystów w Rimini latem zeszłego roku - powiedziała w środę w PAP szefowa prokuratury trybunału Silvia Marzocchi.

8 lutego rusza proces nieletnich sprawców gwałtu w Rimini   Roman Koszowski /Foto Gość

Trzej sprawcy to 16-letni Nigeryjczyk oraz dwaj bracia w wieku 15 i 17 lat, synowie imigrantów z Maroka. Wszyscy mieszkają w rejonie miasta Pesaro. Obecnie przebywają w zakładach karnych dla nieletnich w Bolonii, Rzymie i Turynie.

W sierpniu 2017 roku dokonali oni w nocy napaści na dwoje młodych Polaków na plaży w Rimini. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a mężczyzna dotkliwie pobity.

Szef bandy, 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu został skazany w listopadzie 2017 r. przez sąd pierwszej instancji w Rimini na 16 lat więzienia. Jego adwokaci zapowiedzieli złożenie apelacji. Ma to nastąpić w najbliższych tygodniach - poinformowały PAP źródła sądowe.

Proces trzech nieletnich w Bolonii będzie toczyć się przy drzwiach zamkniętych - oświadczyła prokurator Marzocchi.

W akcie oskarżenia znalazło się osiem zarzutów; dotyczą one zarówno napaści na dwoje Polaków, jak i dwóch innych ataków, dokonanych także w sierpniu. Są to zarzuty zbiorowego gwałtu, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała.

W czasie procesu Butungu podkreślano, że napad na polskich turystów był wyjątkowo brutalny i bestialski.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, PAP, PROCES, PRZESTĘPCZOŚĆ, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 yes 10.01.2018 19:50
Niezalogowany użytkownik No właśnie. Mamy swoich gwałcicieli, po co nam więcej i obcych???
Plusów: 0 Kopyrda 10.01.2018 16:12
Juz mamy. Gwalty i zbiorowe gwalty w Polsce tez maja miejsce. A ich sprawcami sa Polacy. I mnije wiecej tylko jedna trzecia z nich jest zglaszana na policje
Plusów: 2 gosc 10.01.2018 12:46
Niezalogowany użytkownik Jesli rząd Morawieckiego ulegnie szantazowi Unii to wkrótce będziemy mieć Rimini we Władysławowie i Łebie.

wszystkie komentarze >