Macierewicz o Smoleńsku: Jak najszybciej wyjaśnić zbrodnię, wskazać odpowiedzialnych

dodane 12.01.2018 07:12

PAP |

Nie wolno zapomnieć od dramacie smoleńskim, trzeba jak najszybciej doprowadzić do wyjaśnienia jak do tej zbrodni doszło i wskazać odpowiedzialnych - powiedział w czwartek Antoni Macierewicz. Jak podkreślił, nie wolno dopuścić, aby zbrodnia uszła płazem.

Macierewicz o Smoleńsku: Jak najszybciej wyjaśnić zbrodnię, wskazać odpowiedzialnych   Jakub Szymczuk /Foto Gość

Były szef MON, obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej swoje stanowisko wyraził w felietonie "Głos Polski" w Radiu Maryja i TV Trwam.

"Nie wolno zapomnieć o sprawie, która ciąży nad narodem polskim od blisko ośmiu lat, to jest sprawa dramatu smoleńskiego. Nie ma wątpliwości, że jak najszybciej musimy doprowadzić do wyjaśnienia, jak do tej zbrodni doszło. Musimy jasno postawić odpowiedzialność za śmierć polskiego prezydenta, polskich dwóch prezydentów, całego niemal Sztabu Generalnego WP, wszystkich wojskowych, którzy dowodzili rodzajami sił zbrojnych, Ani Walentynowicz i innych wielkich postaci polskiego życia publicznego, którzy polegli pod Smoleńskiem" - powiedział Macierewicz.

"Nie wolno nam dopuścić do tego, by ta zbrodnia uszła płazem, by naród się nie dowiedział, kto jest odpowiedzialny i by ci odpowiedzialni, nawet jeżeli wymiar sprawiedliwości Polski nie będzie w stanie ich dosięgnąć, by nie zostali jasno wskazani i pokazani całemu światu" - oświadczył b. szef MON.

Jak wskazał, "tak wielka tragedia, jaka wówczas dotknęła naród polski, jest tragedią także całego wolnego świata". "Bez jej wyjaśnienia i wskazania nigdy nie będziemy pewni i bezpieczni, że rzeczywiście mamy gwarancję polskiej niepodległości" - podkreślił.

Macierewicz dodał też, że współdziałanie w ramach NATO, sojusz polsko-amerykański oraz Międzymorze są narzędziami politycznymi, które gwarantują nam niepodległość.

"Ale siła duchowa jest zakorzeniona w pewności, że Polska nigdy nie przechodzi do porządku dziennego nad próbą zniszczenia jej fundamentów i podstaw, a do uzyskania tej pewności wyjaśnienie dramatu smoleńskiego jest niezbędne i zapewniam państwa, że zrobię wszystko żebyście państwo pełną informację uzyskali jak najszybciej" - zadeklarował. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ par/

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MON, OBRONNOŚĆ, PAP, PARTIE, PIS

Przeczytaj komentarze | 22 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 @Tinka i 1 13.01.2018 09:55
Niezalogowany użytkownik Widzę że zleciały się pro rosyjskie trole/trol i klikają same sobie gwiazdeczki że niby plotą jakieś prawdy objawione. Dobrze wiecie że ta tragedia wydarzyła się nie gdzieś na neutralnym gruncie ale na terytorium państwa które w ostatnich 250 latach okupowało nas przez ok 170lat i których władze lekko mówiąc nie darzyły naszego prezydenta sympatią (zresztą podobnie jak opozycja która dzięki 2010 przejęła w pełni władze w Polsce) i nie chcą by Polska wypadła całkowicie spod ich wpływów. W 2014 wybuchła wojna na Ukrainie mam nadziej że wiecie kto jest tym niewinnym prawdomównym agresorem. Dowody czarne skrzynki wrak są polska własnością i powinny być w Polsce. Różne czarne skrzynki odpowiedzialne sa za różne rzeczy działają inaczej dlatego bada się wszystkie nie tylko jedną. Nie manipuluje sie zapisem tak jak to miało miejsce tutaj. Podobnie wrak w normalnych warunkach składa się to nie zostało nigdy zrobione a Polska strona nie uczestniczyła w żadnych badaniach wspólnie z rosyjską. Jeśli rosyjska komisja skończyła śledztwo dlaczego wrak i skrzynki nie sa w Polsce? Czy dlatego że z tego wraku już niewiele zostało albo strona rosyjska obawia się że jeszcze coś na podstawie tego wraku mozna wykryć? I tak zrobiono wspaniałą pracę z braku wraku posługując sie tysiącami zdjęć z miejsca katastrofy czy przeprowadzając sekcje zwłok które powinny były być wykonana zaraz po katastrofie czy badajac czy fragmenty wraku znajdowane jeszcze długo po katastrofie na terenie rzekomo przekopanym na 1m w głąb jak zarzekała się jedna z pań z ówczesnej władzy. Nie jest prawdą że załoga lądowała, według odczytów na wysokości decyzyjnej 100m pilot dał komendę odchodzimy na drugi krąg. Czyli nie lądowali. Więc jaki zrobili błąd? Że polecieli do Rosji?
Plusów: 0 E. 12.01.2018 22:31
Niezalogowany użytkownik A dlaczego zwracamy się tylko do mężczyzn?
Plusów: 5 pis głosował ZA 12.01.2018 18:56
Niezalogowany użytkownik Projekt komitetu "Ratujmy kobiety" zezwalał na przerwanie ciąży do 12. tygodnia bez dodatkowych warunków, a po tym terminie - w takich przypadkach, jak obecnie (gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego).

W PiS za przekazaniem projektu do dalszych prac zagłosowało całe kierownictwo. Czyli między innymi: Mariusz Błaszczak, Brudziński Joachim, Cymański Tadeusz, Czabański Krzysztof, Gliński Piotr, Kaczyński Jarosław, Kamiński Mariusz, Kuchciński Marek, Lichocka Joanna, Mazurek Beata, Sellin Jarosław, Suski Marek i Terlecki Ryszard. I co powiecie teraz panowie katolicy popierający Pis ?
Plusów: 5 1 12.01.2018 16:23
Niezalogowany użytkownik a jak glosowal Kaczynski i czesc PiSu?

wszystkie komentarze >