Warszawa: Chrześcijańskie propozycje dla gości hotelowych

dodane 12.01.2018 15:22

KAI |

Fundacja SMS z Nieba oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie wyszły z nowatorską propozycją do turystów i gości hotelowych. Zaprojektowały karty-wizytówki, które mają być alternatywą dla wydarzeń kulturalnych i sportowych spędzenia czasu w obcym mieście. Chrześcijańskie karty zawisły na tablicach ofert warszawskich hoteli.

Warszawa: Chrześcijańskie propozycje dla gości hotelowych   corno.fulgur75 / CC 2.0 Centrum warszawy, pośrodku hotel Marriott

To wynik współpracy koszalińskiej SNE i fundacji SMS z Nieba z firmą Minicards zajmującą się rozpowszechnianiem informacji o wydarzeniach kulturalnych, sporcie czy turystyce, dostępnych w ponad 50 warszawskich hotelach, m.in. Marriott, Plaza, Holiday Inn.

Chrześcijańska karta zawiera z jednej strony informacje o Fundacji SMS z Nieba, zachęcające do ściągnięcia pozytywnych treści z 22 działów tematycznych. Z drugiej znajduje się pierwszy punkt kerygmatu: "Bóg kocha ciebie dzisiaj". - Widzimy, że jest zainteresowanie kartami, że ludzie zatrzymują się, żeby je poczytać. Mamy nadzieję, że dzięki naszym kartom będą mogli znaleźć ważne treści, które pomogą im wzrosnąć duchowo - mówi pomysłodawca projektu ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor SNE i prezes fundacji.

- Do tej pory ta przestrzeń była zagospodarowana wyłącznie w sposób świecki. Nie było żadnej propozycji odnoszącej się do Boga - wyjaśnia ks. Jarosiewicz. - Wykorzystaliśmy nośnik, który istnieje, żeby wejść tam z Ewangelią i mamy szansę dotrzeć z jej przekazem do ludzi, którzy o Bogu być może by nie pomyśleli - dodaje

Jak podkreśla kapłan, ewangelizacja podjęta w ten sposób nie jest inwazyjna, jest raczej alternatywą i może być także z tego względu dobrze przyjęta przez gości hotelowych, którzy w holu, w pobliżu recepcji spędzają niemało czasu.

Na razie akcja chrześcijan z Koszalina, którzy przygotowali 20 tys. takich kart w języku polskim i angielskim, dotyczy hoteli w Warszawie, ale są starania, by rozszerzyć ją na inne miasta. Natomiast już wykracza poza obszar stolicy poprzez skojarzoną z kartami internetową aplikację na smartfony.

Minicards jest międzynarodowym systemem informacji turystycznej, rozpowszechnionym w kilkudziesięciu krajach świata. To zestaw poręcznych kart-wizytówek umieszczonych w holach hoteli na dużych tablicach lub stelażach, zawierających informacje i reklamy muzeów, galerii, restauracji, klubów, sklepów i usług mogących zainteresować gości hotelowych, także cudzoziemców.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWA EWANGELIZACJA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 5 As7 12.01.2018 23:12
Niezalogowany użytkownik Rewelacyjny pomysł
Plusów: 5 Marzena 12.01.2018 22:18
Niezalogowany użytkownik brawo!świetna akcja!
Plusów: 2 gut 12.01.2018 15:52
Niezalogowany użytkownik Neodiasporycznie. 💎 ;-))
Plusów: 16 Gość2 12.01.2018 15:45
Niezalogowany użytkownik Świetna sprawa.

wszystkie komentarze >