107,6 FM

17. 12. 2018 - Przedświąteczne wspomnienia misjonarzy...

W magazynie Misja dla każdego czujemy coraz bardziej, że Święta blisko... Nie, nie będzie kolęd. Chyba, że mowa o chodzeniu po kolędzie. Chcemy zachęcić Państwa do wspierania misji. Dlatego wybierzemy się do Kamerunu, Papui Nowej Gwinei i Republiki Środkowoafrykańskiej. Zaprasza Dominika Szczawińska.

Ojciec Bogdan Cofalik, Misjonarz Świętej Rodziny   Ojciec Bogdan Cofalik, Misjonarz Świętej Rodziny

Najpierw wybieramy się do Republiki Środkowoafrykańskiej. To za sprawą brata Roberta Wieczorka, kapucyna, który jest proboszczem na misji w Afryce od 1994 roku.  

Teraz przenosimy się na Papuę Nową Gwineę. To za sprawą ojca Bogdana Cofalika ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Ten kapłan pochodzący z Palowic zapowiadał się na znakomitego ciężarowca, ale porzucił karierę sportową i poszedł głosić Chrystusa na krańca świata, a potem założył tam... siłownię.  

Trzecia opowieść to spotkanie z siostrą Józefą Franke, służebniczką pracująca w Kamerunie. Siostra opowiada m. in. o tym, jak była zmuszona uciekać z miejsca posługi ze względu na zagrożenie atakami sekty Boko Haram.

Brat Robert Wieczorek, kapucyn   Brat Robert Wieczorek, kapucyn

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy