107,6 FM

Śląska policja podsumowała 2017 rok

Mniej przestępstw niż w 2016 roku, ale bezpieczeństwo na drogach - do poprawy.

Śląska policja podsumowała 2017 rok   Policyjny radiowóz FOTO: HENRYK PRZONDZIONO / FOTO GOŚĆ O sukcesach, ale i o porażkach rozmawiali policjanci z garnizonu śląskiego. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa roczna podsumowująca działalność policjantów z regionu w 2017 roku.  Z pracy śląskich mundurowych nie krył zadowolenia sam Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk, który przypomniał, że garnizon śląski to największy garnizon w całym kraju.

Co warto podkreślić, nasi policjanci prawe 200 razy w minionym roku zabezpieczali mecze piłki nożnej - w 46 przypadkach były to spotkania podwyższonego ryzyka. Na różnego typu imprezach sportowych i kulturalnych mieli pod swoją pieczą aż  ponad 1,246 tys. osób. Komendy, które miały najlepsze wyniki za swoje zaangażowanie otrzymały upominki w postaci nowych radiowozów. O sukcesach swoich podwładnych mówił sam Komendant Wojewódzki, Krzysztof Justyński:

Poza blaskami są też cienie w pracy śląskiej policji. M. in. nadal trzeba pracować nad bezpieczeństwem na drogach. Czarne punkty na mapie województwa śląskiego, czyli miejsca, gdzie stan bezpieczeństwa na drogach wymaga poprawy, to powiaty tyski, bieruński i tarnogórski.

Śląska policja podsumowała 2017 rok   Odprawa roczna śląskiej policji Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama