107,6 FM

Kampania "Sprawiedliwe sądy" pod lupą prokuratury

Prokuratura bada oświadczenia majątkowe pijarowców tworzących kampanię "Sprawiedliwe Sądy" - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Według dziennika, analiza Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdziła, że Piotr Piotr Matczuk i Anna Plakwicz, byli urzędnicy z Centrum Informacyjnego Rządu, złamali ustawę antykorupcyjną, bo kiedy założyli prywatną spółkę, formalnie pracowali jeszcze w kancelarii premiera. Jak pisze "Rz", ze zgromadzonych materiałów wynika, że mieli zgodę przełożonego na pracę dodatkową w okresie wypowiedzenia.

Matczuk i Plakwicz to właściciele spółki "Solvere", która na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej - finansowanej przez 17 państwowych spółek - przygotowała kampanię billboardową "Sprawiedliwe sądy" - przypomina gazeta.

Według ustaleń dziennika, CBA przesłało wyniki analizy do prokuratury. "W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w listopadzie 2017 r. zostało zarejestrowane postępowanie dotyczące podania nieprawdy w oświadczeniach o stanie majątkowym złożonych przez byłego dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz byłą dyrektor Departamentu Obsługi Medialnej. (...) Sprawa jest na etapie czynności sprawdzających" - powiedział "Rz" Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama