107,6 FM

Nowoczesna: Zlikwidujemy program 500 Plus. Jest inna propozycja

Zlikwidujemy program 500 Plus, gdy dojdziemy do władzy; wprowadzimy Aktywną Rodzinę - zapowiedział w piątek wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński.

Ocenił, że program 500 Plus jest "niesprawiedliwy i opresyjny wobec klasy średniej", bo nie zachęca do aktywności zawodowej rodziców.

"Propozycja programowa Nowoczesnej +Aktywna Rodzina+ - to duża ulga, ale w zamian za aktywność zawodową rodziców" - mówił Zembaczyński w Polskim Radiu 24. "Czyli - jesteś aktywny dostajesz możliwość ulgi, która jest znacznie większa niż 500 plus" - dodał.

"Będzie więcej pieniędzy dla tych, którzy są aktywni i będzie sprawiedliwie dla tych, którzy powinni otrzymać tę pomoc" - zapewniał poseł Nowoczesnej.

Dopytywany, czy oznacza to, że w chwili, gdy Nowoczesna dojdzie do władzy, zlikwiduje program 500 plus, odpowiedział: "Tak, oczywiście". "Zlikwidujemy i wprowadzamy +Aktywna Rodzinę+" - powiedział.

"500 plus miało być na każde dziecko. Nie jest. Kłamali" - mówił Zembaczyński. "I jeszcze jest to program, który jest opresyjny wobec klasy średniej" - dodał. Zaznaczył jednocześnie, że w jego opinii 500 plus "oczywiście ma swoje pozytywne efekty, bo zniwelował strefę ubóstwa, ale z drugiej strony nie zachęca do aktywności" zawodowej rodziców.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama