Zabytkowa pływalnia ponownie otwarta [GALERIA]

dodane 26.01.2018 09:30

Joanna Wyleżoł /Radio eM

zobacz galerię 

Legendarna siemianowicka Badenhala wraca do szczytów swoje formy.

Zabytkowa, wyremontowana Pływalnia Miejska w Siemianowicach   Foto/ UM Siemianowice Śląskie Zabytkowa, wyremontowana Pływalnia Miejska w Siemianowicach Dziś [26.01.18] wielki dzień w historii zabytkowej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich. Najstarszy tego typu obiekt w Polsce na swoje 110 urodziny doczekał się remontu. 1,5 roku temu, gdy niecka zaczęła przeciekać pojawiła się obawa, że pływalnia zostanie zlikwidowana. Na szczęście znalazły się pieniądze i obiekt ponownie zostanie otwarty. Jakie zobaczymy zmiany wchodząc na basen – to wylicza Aleksandra Lipko-Firlus, kierownik siemianowickiej pływalni:

O reaktywację pływalni zawalczyli sami mieszkańcy, którzy zebrali aż 8 tysięcy podpisów w tej sprawie. To przekonało prezydenta, że trzeba ją wyremontować... teraz mieszkańcy nie mogą się doczekać, kiedy zobaczą efekty.

Niebawem, bo w ciągu roku, góra dwóch uwagę mieszkańców będzie przyciągać także zewnętrzna część pływali. Na kilka dni przed wielkim otwarciem do magistratu dotarła informacja, że miasto dostało 5 milionów złotych dotacji na remont elewacji zabytkowej pływalni. Mówi Rafał Piech prezydent Siemianowic Ślaskich:

Póki co dziś [piątek 26.01.18] o 17.00 wielkie przecięcie wstęgi i zwiedzanie pływalni dla zainteresowanych.

Każdy kto pojawi się na otwarciu dostanie pamiątkową pocztówkę z okazji 110 lat Miejskiej Pływalni w Siemianowicach Śląskich. Od jutra [sobota 27.01.18] można będzie już pływać.

Pamiątkowa kartka z okazji otwarcia pływalni   foto/UM Siemianowice Śląskie Pamiątkowa kartka z okazji otwarcia pływalni

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 110 LAT PŁYWALNI MIEJSKIEJ W SIEMIANOWICACH , 110 URODZINY PŁYWALNI W SIEMIANOWICACH , BADENHALA, BADENHALA W SIEMIANOWICACH , NAJSTARSZA W POLSCE PŁYWALNIA MIEJSKA , PŁYWALNIA MIEJSKA W SIEMIANOWICACH , RAFAŁ PIECH , SIEMIANOWICE , SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE , WYREMONTOWANA PŁYWALNIA MIEJSKA W SIEMIANOWICACH