107,6 FM

Miłość i prawda

Wspólnota Emmanuel organizuje w Reptach Śląskich cykl weekendowych rekolekcji dla małżeństw sakramentalnych.

Towarzyszy im hasło „Odkryjcie na nowo Waszą miłość”, a podczas kolejnych weekendowych spotkań podejmowane będą tematy ważne dla rozwoju małżeńskiej więzi. – Konferencje głoszą małżeństwa z różnym stażem i doświadczeniem, należące do naszej wspólnoty. Są to także świadectwa życia czy nawrócenia. Razem z żoną głęboko przeżyliśmy takie rekolekcje i dlatego zachęcamy do udziału także inne małżeństwa. Po każdej konferencji jest czas na adorację i osobiste przemyślenie tego, co się usłyszało, sam na sam z Bogiem – mówi Marcin Polanecki.

– Tematy są tak przedstawiane, że każdy coś w nich dla siebie znajdzie. Wiadomo, że w każdym małżeństwie są jakieś problemy i jesteśmy wystawieni na różne zagrożenia, czasem zależne od stażu związku. Dlatego staramy się odkrywać na nowo miłość, którą nas Pan Bóg połączył. To dzięki Niemu możemy pokonywać trudności. Z Nim też możemy sobie wzajemnie wybaczać – zauważa. W programie rekolekcji przewidziany jest czas wyłącznie dla małżeństw, dzieci mają wtedy swoje zajęcia. Proponowane są też małe grupy dzielenia (osobno dla kobiet i mężczyzn). W przerwach działa kawiarenka – to bardzo owocny czas, podczas którego małżeństwa mogą swobodnie porozmawiać i nawiązać relacje przyjacielskie. Ponadto na pierwszym weekendzie jest pogodny wieczór, na drugim – wieczór miłosierdzia, a na trzecim romantyczna kolacja.

Cały cykl tworzą trzy weekendy, ale jest możliwość zgłoszenia się na wybrane rekolekcje. W programie jest codzienna Msza św., a także możliwość spowiedzi i rozmowy z kapłanem.

Tematy: 24 i 25 lutego – „Bóg kocha mnie, nasze małżeństwo i daje nam konkretne środki do odnowy”; 24 i 25 marca – „Porozumienie małżeńskie na płaszczyźnie słownej, duchowej i seksualnej, odkrycie różnic i dopełnień”; 21 i 22 kwietnia – „Relacje z rodzicami i teściami. Praca zawodowa, finanse. Zagrożenia w małżeństwie”.

Rekolekcje odbywają się w domu zakonnym salezjanów w Tarnowskich Górach-Reptach Śląskich. Informacje i zapisy: Agnieszka i Marcin Polaneccy, tel. 663 021 884, mip.emmanuel.info.pl.

Wspólnota Emmanuel powstała w 1976 r. z grupy modlitewnej ruchu katolickiej odnowy charyzmatycznej, założonej cztery lata wcześniej w Paryżu przez Piotra Goursat i Martine Laffitte-Catta. Członkowie wspólnoty w życiu codziennym pragną przeżywać w duchu adoracji, współodczuwania i ewangelizacji rzeczywistość Emanuela – „Boga z nami”. Wspólnota obecna jest na 6 kontynentach w 52 krajach. W Polsce liczy około 500 członków.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama