Papież wzywa wiernych do modlitwy o położenie kresu korupcji

dodane 01.02.2018 18:20

PAP |

Papież Franciszek wezwał wiernych na całym świecie, aby modlili się o położenie kresu korupcji. Przedstawiając intencje modlitewne na luty, papież powiedział w specjalnym nagraniu wideo, że korupcja podsyca "kulturę śmierci".

Papież wzywa wiernych do modlitwy o położenie kresu korupcji   PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Papież Franciszek

Najnowszy film z krótkim wystąpieniem papieża po hiszpańsku zaprezentowała w czwartek watykańska Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Nagranie zrealizowano we współpracy z ruchem Światowa Sieć Modlitwy.

Franciszek powiedział: "Co jest przyczyną niewolnictwa, bezrobocia, braku troski o dobro wspólne i naturę? Korupcja, śmiercionośny proces, który podsyca kulturę śmierci".

"Żądza władzy i posiadania nie zna granic" - podkreślił papież, przemawiając na tle sugestywnych zdjęć ubogich i walizek pełnych pieniędzy.

Zaznaczył następnie: "Korupcji nie zwalcza się milczeniem. Musimy o tym mówić, denuncjować zło, zrozumieć ją (korupcję), by móc pokazać wolę tego, aby miłosierdzie przeważyło nad nikczemnością, piękno nad niczym".

"Módlmy się, aby ci, którzy mają władzę materialną, polityczną lub duchową nie dali się zdominować przez korupcję" - wezwał Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, PAPIEŻ, PRAWO, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Spoko 02.02.2018 10:15
Niezalogowany użytkownik "Korupcja, śmiercionośny proces, który podsyca kulturę śmierci."
Plusów: 0 Roman 02.02.2018 09:39
Niezalogowany użytkownik Bardzo dobry temat uważam tylko módl się z wiarą bracie. A czy najważniejszy czy nie? Nie mnie to oceniać ale być może masz rację - najważniejszy i Bogu dzięki za Papieża który to dostrzega mówi o tym i chce się za to modlić żeby to zmienić. I nie martw się o "największy zamęt" ani o to kiedy on był czy będzie bo chyba w czasach ostatecznych to rzecz normalna. Ale ja się na tym nie znam tak tylko myślę. Módl się z wiarą bracie i ufaj. Błogosławionego dnia i Chwała Panu NWW.A.
Plusów: 6 gość 01.02.2018 20:14
Niezalogowany użytkownik Korupcja? Aha, to najważniejszy temat modlitwy w czasach największego zamętu Kościoła?

wszystkie komentarze >

Reklama