Premier: Nie pozwolimy nikomu, aby używał frazy "polskie obozy śmierci"

dodane 02.02.2018 15:08

PAP |

Nie pozwolimy nikomu, aby używał frazy "polskie obozy śmierci", bo to jest afront w stronę wszystkich ofiar w bestialski sposób brutalnie zamordowanych przez nazistowskie Niemcy, przez Niemców - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedstawicielami mediów w Markowej.

Premier: Nie pozwolimy nikomu, aby używał frazy "polskie obozy śmierci"   PAP/Paweł Supernak Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

"Zamknijmy na chwilę oczy i wyobraźmy sobie jak historia będzie wyglądała za 50, 100, może za 150 lat. Byli naziści, kim byli ci naziści na dobrą sprawę, ludzie będą pytać. Byli też jacyś, co wpierali tych najeźdźców. Gdzie zabito większość Żydów? Większość Żydów zabito w Generalnej Guberni. Niektórzy mówią, że to Polska. Jest to sposób, którym opisuje się to terytorium, bo wtedy nie było Polski jako takiej" - mówił Morawiecki w piątek w Markowej na Podkarpaciu.

"I za 50 lat, czy też za 100 lat, nazistów przecież tam nie ma i nie będzie. Polacy nadal żyją w tym regionie, mam nadzieję, że będą nadal żyli. Mam nadzieję, że Ukraińcy też będą - nasi sąsiedzi i pozostali też. Może to właśnie oni są winni temu co się stało? No właśnie nie. To jest nasz Rubikon w tym momencie. Nie pozwolimy nikomu, aby używał frazy <<polskie obozy śmierci>>" - oświadczył szef rządu.

"Nie możemy dopuścić do tego, żeby to było stwierdzenie ot tak używane na całym świecie, bo to jest afront w stronę wszystkich ofiar w bestialski sposób brutalnie zamordowanych przez nazistowskie Niemcy, przez Niemców" - dodał Morawiecki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, IZRAEL, MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 18.02.2018 19:33
Niezalogowany użytkownik Megi nie wszyscy naziści byli Niemcami ani nie wszyscy Niemcy nazistami
Plusów: 0 Gość 18.02.2018 19:32
Niezalogowany użytkownik o wiarygodności strony "Ciekawostki Historyczne" p. http://sigillumauthenticum.blogspot.com/2017/09/dlaczego-ciekawostki-historyczne-sa.html
Plusów: 0 Megi 03.02.2018 19:06
Niezalogowany użytkownik errata..Nie wiem dlaczego???, mój wpis został zmieniony ......szmalcownikami byli również Żydzi....historia ich jest bardzo dobrze znana w Polscez z działalności JUDENRATÓW
Plusów: 0 Megi 03.02.2018 15:25
Niezalogowany użytkownik A Ci naziści, to kto???...zielone ludki...nazwa powinna brzmieć ....Niemieckie obozy zagłady Polski i Polaków, w których zginęli również żydzi...szkoleniami, byli również Żydzi....historia ich bardzo dobrze jest znana z internatów.

wszystkie komentarze >

Reklama