Koniec ferii, początek kontroli

dodane 12.02.2018 14:39

Marcin Iciek /Radio eM

Uczniowie z województwa śląskiego - wraz z kolegami z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego - zakończyli trwające od 27 stycznia ferie.

Dzieci na sankach w Parku Kościuszki w Katowicach   Marcin Iciek /Radio eM Dzieci na sankach w Parku Kościuszki w Katowicach Następna przerwa w nauce - z okazji Świąt Wielkanocnych - potrwa od 29 marca do 3 kwietnia. Tegoroczne ferie uczniowie z regionu zaliczyli do udanych. Jak spędzili przerwę zimową i czy powrót do szkół był radosny czy... bolesny?


Ochrona zdrowia uczniów - to cel wzmożonych kontroli, jakie tuż po zakończeniu ferii zimowych przeprowadza katowicka Straż Miejska w paleniskach w domostwach w bezpośrednim sąsiedztwie szkół i przedszkoli. Czy powietrze w tych rejonach będzie czyste? - Przede wszystkich zależy to od samych mieszkańców - uważa Jacek Pytel z katowickiej Straży Miejskiej.


Do badania składu chemicznego dymu wydobywającego się z katowickich kominów, Straż Miejska korzysta również z pomiarów przeprowadzanych przez drony.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DRON BADA DYM Z KOMINÓW, JACEK PYTEL, KATOWICE, KATOWICKA STRAŻ MIEJSKA, KONIEC FERII NA ŚLĄSKU, KONTROLE KOŁO SZKÓŁ, KONTROLE PALENISK W POBLIŻU SZKÓŁ