Nowy podręcznik do edukacji ekologicznej

dodane 17.02.2018 13:53

Marta Sudnik-Paluch /Radio eM

„Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach” to książka mówiąca o ekologii, sprawiedliwości i ochrony stworzenia. Będzie ona nowym podręcznikiem do wykorzystania w nauce religii.

Prezentacja nowego podręcznika do nauki religii   Marta Sudnik-Paluch /Radio eM Prezentacja nowego podręcznika do nauki religii Książka powstała w Peru. Jej autorem jest o. Juan Goicochea, który dziś [sobota] zaprezentował swój podręcznik na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Opisane przez o. Juana Goicochea problemy związane np. z jakością powietrza okazały się zaskakująco bliskie śląskim realiom. - Podjęliśmy się tłumaczenia, ponieważ potrzeba takiej refleksji ekologicznej - podkreśla ks. Robert Kaczmarek, który wspólnie z uczniami przełożył książkę z niemieckiego na polski. I dodaje, że w książce ważna jest nie tylko ekologia:

ks. Robert Kaczmarek   Marta Sudnik-Paluch /Radio eM ks. Robert Kaczmarek

Podręcznik „Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach” na razie ukazał się w 5 tysiącach egzemplarzy. Pierwsze do szkół z województwa śląskiego trafią już w poniedziałek [19.02.18].

Na WTL zaprezentowano podręcznik „Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach”   Marta Sudnik-Paluch /Radio eM Na WTL zaprezentowano podręcznik „Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach”


 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, LOS ZIEMI LEŻY W WASZYCH RĘKACH, KATOWICE, KS. ROBERT KACZMAREK, NOWY PODRĘCZNIK DO NAUKI RELIGII, O. JUAN GOICOCHEA, PODRĘCZNIK DO NAUKI RELIGII, WYDZIAŁ TEOLOGICZNY UŚ , ŚLĄSKIE SZKOŁY