Syria: Bez pomocy z zewnątrz bylibyśmy skończeni

dodane 23.02.2018 17:40

RADIO WATYKAŃSKIE |

Patrzymy w przyszłość z silną wiarą i niegasnącą nadzieją – tak o kondycji duchowej mieszkańców Syrii mówi proboszcz łacińskiej parafii w Aleppo. O. Ibrahim Alsabagh zwraca uwagę na szkody, jakie wyrządziła w tym kraju wojna. Są to nie tylko zniszczenia i śmierć niewinnych, ale także wzrost zachorowań na nowotwory czy zranienia natury psychicznej.

Syria: Bez pomocy z zewnątrz bylibyśmy skończeni   PAP/EPA/MOHAMMED BADRA Syria

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego syryjski duchowny podkreślił, że bardzo często Syryjczycy są zupełnie uzależnieni od pomocy, jaką otrzymują z zewnątrz. O działaniach w Kościoła w tym względzie mówi o. Alsabagh:

„Wystarczy krótko wspomnieć to, co mi powiedział kiedyś młody ojciec rodziny z malutkim dzieckiem. Mówił: «bez paczki żywnościowej, którą dostajemy od was, bylibyśmy skończeni, umarlibyśmy z głodu». Udzielamy też pomocy medycznej, zwłaszcza tam gdzie nie funkcjonuje służba zdrowia. Pokrywamy wszystkie potrzeby związane z wizytami diagnostyczymi, ale także także operacjami chirurgicznymi, które są bardzo drogie. Zakres udzielanego przez nas wsparica jest bardzo szeroki. Dla przykładu, pomagamy w organizacji pogrzebu. Ludzie nie mają pieniędzy na kupienie trumny. Brak środków odczuwa się również w edukacji. Ani w naszych, ani w prawosławnych szkołach rodziców nie stać na opłaty, więc płaci Kościół. Edukacja jest w tym momencie bardzo ważna dla Syrii, również dla przyszłości kraju” – powiedział Radiu Watykańskiemu o. Ibrahim Alsabagh, proboszcz z Aleppo.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 EM 23.02.2018 20:51
Niezalogowany użytkownik Cały czas trwa akcja Caritasu " Rodzina rodzinie". Pomagajmy!
Plusów: 2 Bezimienny 23.02.2018 20:39
Faktycznie, naszemu rządowi, ale i Kościołowi należy się pochwała, że pomaga tym ludziom. Ale wydaje mi się, że nie można zapominać o tych, którzy z tej i innych wojen uciekli. Tych też trzeba wspierać...
Plusów: 9 Piotr 23.02.2018 18:39
Niezalogowany użytkownik Czytając ten artykuł utwierdzam się w przekonaniu o słuszności polityki naszego rządu wobec tzw. uchodźców. Potrzebna jest pomoc na miejscu!

wszystkie komentarze >