107,6 FM

Słowami Dziesięciu Przykazań Bożych można się modlić

Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Mt 5,18

Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Mt 5,18

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim».


Mam propozycję, byśmy w rodzinach i wspólnotach powrócili do codziennego, najlepiej porannego odmawiania pacierza. Pacierz to zestaw podstawowych modlitw: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, „Aniele Boży”, „Wierzę w Boga”, Dekalog, dwa przykazania miłości. Tak, tak. Słowami Dziesięciu Przykazań Bożych można się modlić; można i należy. Przecież to słowo Boże, dokładnie dekalogos – dziesięć słów. Dziś wielu dorosłych, a także dzieci i ludzi młodych, nie zna na pamięć Dziesięciu Przykazań i dlatego też nie wiedzą często, jak żyć. Codzienne powtarzanie Dekalogu sprawi, że „ani jedna jota, ani jedna kreska” z prawa Bożego ani nie pójdzie w zapomnienie, ani nie zostanie zmieniona, a z pomocą łaski wszystko, co Bogu się podoba, będzie przez nas wypełnione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tina
  07.03.2018 09:48
  Najlepiej by było, gdyby ludzie wiedzieli co Przykazania Boże znaczą w praktyce i jak wygląda życie wg tych Przykazań, wtedy doskonale będą pamiętali ich treść i będą dążyli do życia według nich.
  doceń 1
 • Gabriela
  07.03.2018 14:13
  Można podobać się Bogu i można podobać się księdzu. A to już nie to samo.
  doceń 0
 • śwjacenty
  07.03.2018 21:09
  Dlaczego na niedzielnej Mszy radiowej w czytaniu z 2 Mojżeszowej było nawet, żeby nie pożądać czyjegoś osła i wołu a pominięto zakaz czynienia sobie obrazów i kłaniania się im?
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.