107,6 FM

Nie dajmy się zredukować do roli tylko konsumentów

O to, żeby niedziela była przestrzenią dla duchowego rozwoju człowieka, apeluje abp Wiktor Skworc na antenie Radia eM.

Abp Wiktor Skworc w Radiu eM   Abp Wiktor Skworc w Radiu eM
Roman Koszowski /Foto Gość
- Musimy bardzo czuwać nad tym, żebyśmy nie pozwolili zredukować się tylko do konsumentów. Naprawdę jesteśmy istotami i społecznymi, i myślącymi. I warto, żebyśmy do ofert ludzi, którzy chcą obejść prawo stanowione, podchodzili z pewnym dystansem. Żeby niedziela była przestrzenią dla duchowego rozwoju człowieka - mówił 2 marca metropolita katowicki w „Rozmowie poranka” w Radiu eM.

W ten sposób skomentował doniesienia o planach niektórych sieci handlowych wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą obejść nowe przepisy o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Wcześniej abp Wiktor Skworc, który jest też przewodniczącym Komisji Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Polski, wystosował słowo w związku z niedzielą wolną od handlu.

Tekst listu: TUTAJ
W piątkowej "Rozmowie poranka" metropolita katowicki podsumował też swoją niedawną wizytę w Stolicy Apostolskiej, gdzie odbyło się spotkanie przygotowujące udział Kościoła w światowym szczycie klimatycznym, który ma się odbyć w grudniu w Katowicach.

Cała "Rozmowa poranka":

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama