107,6 FM

Górnośląskie Centrum Medyczne z nowym blokiem operacyjnym

Blok składa się z siedmiu komfortowych sal operacyjnych. Całość inwestycji to prawie 50 mln zł.

Sale wyposażone zostały m.in. w nowoczesne mikroskopy operacyjne, wielofunkcyjne stoły oraz mobilny aparat umożliwiający wykonywanie śródoperacyjnych zdjęć rentgenowskich.

Nowy blok operacyjny w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu pobłogosławił abp Wiktor Skworc. Blok otwarli wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin oraz rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Przemysław Jałowiecki.

Wiceprezes Rady Ministrów zapewniał, że "nie ma cenniejszej inwestycji niż ta, która służy bezpośrednio dobru człowieka". - Wszystko co ma związek z ochroną zdrowia i życia pacjentów jest bezcenne - dodał.

Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przekonywał natomiast o znaczeniu szpitala dla uczelni. - Dzięki takim inwestycjom nasi studenci zyskują możliwość zapoznania się z zaawansowanym technologicznie sprzętem, jaki jest wykorzystywany w diagnostyce i leczeniu pacjentów oraz uczenia się od najlepszych specjalistów -  powiedział.

Przed błogosławieństwem nowego bloku operacyjnego metropolita katowicki wyraził wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego nowoczesnego kompleksu.

- Cieszę się, że dzisiaj w Katowicach możemy otwierać nową część placówki, która będzie dbała o dobro pacjentów. Niech ten dar błogosławieństwa pomaga w kompleksowym leczeniu pacjentów, zarówno ciała, jak i duszy - powiedział.

Na otwarciu nowego bloku operacyjnego Górnośląskiego Centrum Medycznego byli obecni prezydent Katowic Marcin Krupa, parlamentarzyści, samorządowcy, personel medyczny oraz osoby związane ze szpitalem, jak również przedstawiciele firm, które wybudowały obiekt.

Górnośląskie Centrum Medyczne z nowym blokiem operacyjnym   Blok poświęcił abp Skworc ks. Sebastian Kreczmański

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama